Bus Tickets to Bayindir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bayindir

POPULATION 39,925
LAND AREA 548 km²
CITY İzmir
PHONE CODE 0 232
LICENSE PLATE CODE 35
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bayindir Bus Ticket

İzmir’in merkeze uzak ilçeleri arasında yer alan Bayındır, şuan aktif olmasa da eski dönemlerde en fazla ticaretin yapıldığı Kral yolu ismi verilen özel bir yerleşim alanında bulunuyor. 22 mahalleye sahip olan Bayındır, bu sayede geniş bir alanı kaplıyor.

Bayındır’a ulaşmak için öncelikle otogara varıyorsunuz. Bayındır KOOP ve Bayındır minibüsleri ile İzmir il merkezine ulaşmak mümkün hale geliyor. Bayındır otobüs firmaları arasında ise İzmir Turizm yer alıyor.

Bayındır’da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze dek birçok medeniyete ev sahipliği yapan Bayındır’da gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkündür:

  • Bayındır Kaplıcaları: Bayındır otobüs bileti satın aldıktan sonra gidebileceğiniz yerler sıralamasında en üst basamaklarda yer alan bu kaplıcalar, termal turizm amaçlı kullanılıyor.
  • Ovacık Milli Parkı: Yeşilin en güzel tonlarının bir arada bulunduğu bu milli park, adeta büyüleyici manzaralara yol açıyor.
  • Eski Çıplak Köyü: Tarih ve kültürel miras meraklısı iseniz Bayındır otobüs seferlerini takip ederek bu eski ve görkemli yerleşim yerine ziyaretlerde bulunabilirsiniz.

Bayındır’da Ne Yenir?

Bayındır otobüs bilet fiyatlarını bütçeniz doğrultusunda tercih ederek eşsiz lezzetleri tatma olanağına sahip olabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları:

  • Keşkek: Her bölgede farklı şekillerde hazırlanan bu leziz yemek, Bayındır’da hem tavuk etiyle hem de kırmızı et ile hazırlanarak servis ediliyor.
  • Tarhana: Bilindik bir lezzet olmasına karşın Bayındır’da farklı bir hazırlama yöntemine sahip iken İzmir uçak bileti satın almanızı sağlayacak kadar özel bir tat içeriyor.
  • Otlu Pide: Bölgeden taze tazı toplanan otlar ile hazırlanan bu pide, tam anlamıyla bir lezzet şöleni sunuyor.

Bayındır’da Nerede Kalınır?

Bayındır’da konaklama yapabileceğiniz hostel, apart otel ve lüks oteller bulunuyor. Otel ve tesis olanaklarının genişliği ile tanınan Bayındır ilçesi, konforlu bir biçimde konaklamaya olanak sunuyor. Otel rezervasyonunu kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda yaptırdıktan sonra birçok firmanın sunduğu uygun otobüs seferleri ile bölgeye rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz İzmir uçuşları ile daha konforlu ve hızlı bir yolculuk sonrasında Bayındır’da konaklama yapacağınız otele varabilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Bus Stations in Bayindir

Bayındır Bus Station Mithatpaşa, Hükümet Önü Cd. No:9, 35840 Bayındır/İzmir
bus