Bus Tickets to Ayancik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ayancik

POPULATION 22,565
LAND AREA 862 km²
CITY Sinop
PHONE CODE 0 368
LICENSE PLATE CODE 57
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ayancik Bus Ticket

Ayancık, Sinop’un kıyı şeridinde bulunan güzel ilçelerinden biridir. Sinop’un sakin güzelliğini yansıtan Ayancık’ı görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Ayancık otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Ayancık otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel kökenli seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden tüm detaylarıyla görme imkanına sahipsiniz. Fiyat ve özellikleriyle değerlendirerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunların içinden kendinize en uygun olan firmayı seçerek Ayancık otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ayancık’ta nereler gezilir?

Orman ve denize doyacağınız güzel ilçe Ayancık’ta göreceğiniz yerler listesi az ve özdür. Öncelikle denizin tadını çıkarmak için Çamurca Koyu’na gidip buradaki plajdan denize girebilirsiniz. Biraz daha ilerisinde bulunan Kuğu Yalısı Koyu’nu da tercih edebilirsiniz.

İlçenin eski sahipleri olan Rum ve Belçika kökenli insanların etkisini mimarisinde taşıyan Eski Ayancık Evleri mutlaka görülmelidir. Görüntüsüyle sizi oldukça etkileyecek olan evlerin fotoğraflarını çekmeyi de unutmayın.

Yıllarca cezaevi olarak kullanılmış olan eski kilise Ayancık Kilisesi’ni de görmeyi ihmal etmeyin.

Görülmeye değer bir yer olan İstifan Kaya Mezarları, İstifan Limanı ve toprak altında bulunan içi su ile toprak dolu olan İstifan Sulu Kilisesi’dir.

Karadeniz’e gelip de yaylaya çıkmadan olmaz. Akgöl Yaylası’na çıkmalı ve buradaki doğal güzelliğin tadını çıkarmalısınız. Kamp ya da piknik yaparak tadını çıkarabilirsiniz.

İnaltı Mağarası, Akgöl’ün yakınlarında bulunan ve manzaralı bir yolla geçip gideceğiniz özel bir yerdir. Mağarayı gezmeyi ihmal etmeyin.

Çangal ise; Orman İşletmesi’ne ait yapılara ev sahipliği yapan ve her mevsim tadı çıkarılabilecek bir tatil köyü havasındadır.

Ayancık’ta ne yenir?

Karadeniz mutfağının bilinen pek çok lezzetini burada bulabilirsiniz. En önemli yemeklerinden biri keşkektir. Etli veya etsiz halini mutlaka tatmalısınız. Nokul, kulak ve saç böreği yemeden dönmeyin diyeceğimiz özel lezzetlerdir.

Ayancık’ta nerede kalınır?

Ayancık’ta her bütçe ve imkana uygun olan konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Var olan otellerden dilediğinizde konaklayabilirsiniz.

Ayancık, çam ormanları ve deniziyle sizi etkileyecek özel bir yerdir Bu güzellikleri yakından tanımak, görmek ve yaşamak için obilet.com üzerinden Ayancık otobüs seferlerine göz atıp bilet satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Ayancik

Ayancık Bus Station Cevizli Mah. Belediye Otogarı No: 3 Ayancık/Sinop

Popular Bus Trips Departing From
Ayancik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ayancik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Ayancik

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Ayancik

bus