Bus Tickets to Akbez

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Akbez

CITY Hatay
PHONE CODE 0 326
LICENSE PLATE CODE 31
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Akbez Bus Ticket

Hatay’ın Hassa ilçesine bağlı bir mahalle olan Akbez, stratejik konumu sebebiyle de “Yolçatı” adıyla da anılıyor. Akbez otobüs bileti alırken bölgeyi yakından tanımak amacıyla bu tarz bilgileri göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Akbez otobüsleriyle yolculuğunuzdan sonra otogara varmanız gerekiyor. Otogarın çevresinde gitmek istediğiniz yere göre minibüs veya otobüsler bulunuyor. Bu araçlarla ulaşımınızı kolayca sağlayabiliyorsunuz. Akbez otobüs firmaları arasında; Has Seyahat, Sas Seyahat, Gökbey Seyahat ve dahası bulunuyor.

Akbez Yakınlarında Gezilecek Yerler

Hatay, Mezopotamya’nın kurulduğu ilk bölgelerden biri olduğundan yörede farklı tarihi kalıntılar görmek mümkün oluyor. Akbez otobüs seferlerini inceleyerek bölgeye yapılan seferler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bölgedeki görmeniz gereken mekanlar aşağıdaki gibi sıralanabiliyor:

  • Çevlik Ören Yeri: Hem doğal güzelliğe hem de tarihi değere sahip olan bu yer kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
  • Sarıseki Mağarası: İskenderun ilçesinde yer alan bu mağara görenleri hayrete düşürüyor.
  • Karaağaç Plajı: Dikkat çeken manzarasıyla turistleri mest eden bu plaj tatilde kafa dinlemek isteyenler için ideal olmasıyla öne çıkıyor.

Akbez’de Ne Yenir?

Hatay uçuşları sayesinde Akbez ve çevresindeki mekanlara ulaşım son derece kolay oluyor. Hatay uçak biletinizi ayarlayıp lezzet şöleni yaşamaya gidebilirsiniz. İşte yörenin önemli lezzetleri şu şekilde listelenebiliyor;

  • Künefe: Hatay’ın en önemli ve adını duyurmuş lezzetlerinden biri olan künefe, turistleri çeken önemli bir tat oluyor.
  • Tepsi Kebabı: Hatay’ın en önemli lezzetlerinden biri olan tepsi kebabı bölgeyi ziyaret ettiğinizde tatmanız gereken seçeneklerden bir tanesi olarak görülüyor.
  • Humus: Bölgeye özel mezelerden biri oluyor. Tahin, nohut ve sarımsak lezzetlerinin birleşimiyle oluşan bu meze çeşidi yörede tatmanız gereken lezzetlerden bir tanesi.

Akbez’de Nerede Kalınır?

Hatay şehrinin Hassa ilçesine bağlı Akbez mahallesi, kalınacak yer bakımından da son derece farklı çeşitlere ev sahipliği yapıyor. Akbez otobüs firmaları arasından birini seçerek bölgeye yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. Akbez otobüs bilet fiyatları da seçimlerde önemli bir kriter oluyor. Seyahat planınızı yapmadan önce kalacağınız yeri belirlemeniz de son derece planlı bir tatil yapmanızı sağlayabilir. Bölge kalacak yer bakımından ziyaretçilerine pek çok farklı seçenek sunuyor. Apart otellerde, aile otellerinde ya da butik otellerde konaklayabilirsiniz.

Bus Stations in Akbez

Popular Bus Trips Departing From
Akbez

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Akbez

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Akbez

bus