Bus Tickets to Ahmetli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ahmetli

POPULATION 16,460
LAND AREA 227 km²
CITY Manisa
PHONE CODE 0 236
LICENSE PLATE CODE 45
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ahmetli Bus Ticket

Ahmetli, Manisa ilinin ilçelerinden biri oluyor. İlçede Ahmetli Ovası’nda Ege Bölgesi’nin en verimli üzüm bağlarının bulunduğu biliniyor. Bölge, ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Dolayısıyla gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Manisa Otobüs Terminali’nden Ahmetli’ye ulaşım sağlayan birçok otobüs firması mevcut. Ahmetli otobüs firmaları arasında öne çıkanlar ise Akhisar Seyahat ve Soma Seyahat oluyor.

Ahmetli’de Gezilecek Yerler

Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Ahmetli’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Ahmetli Çayı: Ahmetli mahallelerinin tamamını dolaşan Ahmetli Çayı, bitkilerin ve insanların su ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. Ahmetli otobüs seferleri ile bölgeye ulaşmak mümkün.
  • Spil Dağı: Flora bakımından oldukça zengin olan bu dağ, Ahmetli’ye yakın bir mesafede konumlanıyor. Mitoloji ve tarihi yönüyle de önem arz eden dağ, turistler tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor.

Ahmetli’de Ne Yenir?

Ahmetli gezisi sırasında tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Kulak Çorbası: İçerisine mantı koyularak yapılan çorba, üzerine nane ve tereyağı dökülerek servis ediliyor.
  • Mesir Macunu: Manisa’da Ahmetli ilçesi ile sınırlı kalmayan ve severek tüketilen yiyeceklerden biri olan mesir macunu, çeşitli baharatlardan yapılıyor. Ayrıca Manisa’da her yıl mesir macunu festivali de düzenleniyor. Birbirinden lezzetli mesir macunlarının tadına bakmak ve bu festivale katılmak isteyenlerin yapması gereken tek şey Ahmetli otobüs bileti almak oluyor.

Ahmetli’de Nerede Kalınır?

Ahmetli’de her bütçeye uygun, konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Tatilinizde Ahmetli otellerinde konaklamak istiyorsanız Ahmetli otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon yapabilirsiniz.

Bus Stations in Ahmetli

Popular Bus Trips Departing From
Ahmetli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Ahmetli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Ahmetli Hotels

bus