Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Pakistan Uçak Bileti

1 Yolcu

Pakistan Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Pakistan Hakkında

TELEFON KODU 92

NÜFUS193.200.000

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

Popüler Pakistan Havalimanları

Allama Iqbal Havalimanı
Jinnah Havalimanı
Chaklala Havalimanı

Pakistan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güney Asya ülkelerinden bir tanesi olan Pakistan veya resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti batısında Afganistan ve İran, kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti, doğusunda Hindistan ile komşudur. Umman Denizi’ne kıyısı olan ülkenin ismi beş büyük eyaletin isimlerinden türemiştir. Pencap, Afganya, Keşmir, Sind ve Belucistan. Nüfus bakımından dünyanın en kalabalık altıncı ülkesidir. Pakistan’ın ekonomiyi büyük ölçüde tarıma dayanmakla birlikte endüstriyel alanda en önemli kol tekstildir. Urduca, Hintçe ve İngilizce Pakistan’ın resmi dili olarak kullanılmaktadır. Halkın büyük bir çoğunluğu İslam dinine inanmaktadır. İklim olarak sıcak ve kurak olan Pakistan’a gidilecek en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir. Pakistan mutfağı coğrafi yaklınlığı sebebiyle Hint mutfağına çok yakındır. 700 bin nüfusu ile İslamabad başkent olsa da ülkenin en gelişmiş ve en büyük şehri Karaçi’dir.

Başkent İslamabad’ta bulunan Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı Chaklala Bölgesi’nde bulunmaktadır ve Pakistan’ın en büyük üçüncü havalimanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı’na Gulf Air Bahrain, Emirates, Fly Dubai, Saudi Arabian Havayolları, Qatar Airways ve daha birçok firmadan alınabilecek İslamabad uçak bileti ile seyahat edilebilir. Pakistan’ın en büyük havalimanı ise adını ülkenin kurucuu Muhammad Ali Jinnah’tan almış olan Jinnah Uluslararası Havalimanı’dır. Jinnah Uluslararası Havalimanı ülkenin en gelişmiş kenti olan Karaçi’de bulunmaktadır. Türk Hava Yolları’ndan alacağınız Kaçari uçak bileti ile aktarmasız olarak 5 saat 15 dakika’da Jinnah Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak mümkün. Ayrıca Fly Dubai ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden de Kaçari’ye seyahat edebilirsiniz. Pakistan uçak bileti rotaları hakkında ayrıntılı bilgilere oBilet.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Pakistan seyahat planlarınızın daha hızlı, kolay ve güvenilir hale gelmesini istiyorsanız oBilet online uçak bileti satış platformunu kullanabilir, en ucuz Pakistan uçak biletini güvenli ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Pakistan Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Pakistan Uçak Bileti Almak için Pakistan Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Pakistan Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Dubai - Karaçi 666,05 TL
Dubai - Lahore 1.475,82 TL
Ankara - Lahore 1.577,09 TL
İstanbul - Karaçi 1.716,04 TL
İstanbul - İslamabad 1.854,08 TL
Ankara - Karaçi 1.938,90 TL
İstanbul - Lahore 2.075,07 TL
Lefkoşa - İslamabad 2.773,24 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar