Ucuz Kopenhag Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Kopenhag Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kopenhag Hakkında Bilgi

NÜFUS 562.379

Kopenhag Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Kastrup Havalimanı
Roskilde Havalimanı

Kopenhag Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kopenhag

Kopenhag, Danimarka’nın başkenti ve enkalabalık şehridir. Sehir ismini Danca “ticaret limanı” anlamına gelen “København” kelimesinden alır ve isminden de anlaşılacağı gibi bir liman kentidir. Kopenhag Danimarka’nın kültürel, ekonomik ve bürokratik merkezi konumundadır. Kopenhag, başta bilgi teknolojileri, tıbbi ilaçlar, temizlik endüstrisi olmak üzere, özellikle servis sektöründe büyük bir hızla gelişen bir ekonomiye sahiptir, Kopengah Borsası, Kuzey Avrupa’nın en önemli finansal merkezlerinden bir tanesidir. Ekonomik ve finansal gelişmişliğinin dışında, Kopenhag kenti, önemli bir eğitim şehridir. Danimarka’nın en eski üniversitesi olan, Kopenhag Üniversitesi ve Kopenhag Teknik Üniversitesi ve Copenhagen Business School, Danimarka’nın en önemli üniversiteleri arasıda yer almaktadır. Bunların dışında, Kopenhag Limanı, kültürel mekanları, şehrin tarihi dokusu, mimarisi ve dünya çapında ünlenmiş restoranları her yıl yüz binlerce turist çekmektedir. Şehirde başlıca ziyaret edilen noktalar: Hansa evleri, Kara Elmas, Christian Adası, Holmen Katedrali, Nyhavn limanı, Kongens Have Parkı, Amalienborg Kalesi, Frederik Kilisesi olarak listelenebilir.

Kopenhag şehrinde uçak seferleri Kastrup Havalimanı ve Roskilde Havalimanı’na yapılmaktadır. Kastrup Havalimanı, kuzey ülkelerindeki en büyük havalimanıdır, ve aylık yolcu sayısı ortalama olarak 2 milyon civarındadır. Scandinavian Airlines, Thomas Cook Airlines Scandinavia ve Norwegian Air Shuttle, Kastrup Havalimanı’ndan uçuş yapan en önemli firmalardır. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Atlas Global şirketleri, Türkiye’den Kastrup Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Başta Türkiye’den düzenlenen uçak seferleri olmak üzere, Kopenhag şehri uçuşlarıyla ilgili, her türlü detaya oBilet.com üzerinden erişmek mümkün.

Kültürü, tarihi, doğası, ekonomisiyle İskadinavya’nın en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olan Kopenhag’ı ziyaret etmek bir uçak bileti ile mümkün! oBilet.com üzerinden en ucuz Kopenhag uçak biletlerine kolaylıkla erişebilir, bütçenize ve programınıza en uygun Kopenhag uçak biletini kolaylıkla satın alabilirisiniz. Uçak seferinizle ilgili her türlü sorununuzu oBilet ekibi ile rahatça halledebilirsiniz.İyi yolculuklar !

Kopenhag Hakkında Blog Yazıları

 • Dünyanın Bisiklet Dostu 10 Şehri

  İklim değişikliği, dünyanın her geçen gün daha fazla kirletilmesi, doğal yaşama indirilen darbeler ve artan ulaşım maliyetleri insanları alternatif arayışına yöneltmiş durumda. Pek çok ülke iklim değişikliğine karşı koymak için daha çevreci politikalar benimsiyor. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede motorlu taşıtların yerini çevre ve ekonomi dostu bisiklete bıraktığı görülüyor. Dünyanın hemen

  Devamını Gör
 • Tarihi 15 Mezarlık

  Mezarlık ziyareti denildiğinde ilk akla gelen şeyler üzüntü ve sessizlik olabilir. Buna da genellikle ağlayan yüzler, soluk beyaz mezar taşları ve çiçekler eşlik eder. Oysa dünyanın farklı yerlerinde öyle mezarlıklar var ki; bu yerler şen şakrak turistlerin gezi listelerinde ilk sırada. Çoğu kez efsanelerle anılan; kimilerinin tarihi antik çağlara dek uzanan mezarlıkların ünü boşuna değil.

  Devamını Gör
 • Dünyanın En İyi 15 Noel Pazarı

  Zencefilli tarçınlı yılbaşı kurabiyesi ve sıcak şarap kokan sokaklarda yürümekten, Noel’e özel kurulan ahşap stantlardan minik alışverişler yapmaktan ya da şehrin ışıltısı ile renklenmekten daha keyifli ne olabilir ki? Bence yeni yıl pek çok kente ışıltısı ile geliyor, siz de yeni yıl bana da ışıltısı ile gelsin diyorsanız rotanızı kasım ayının son haftalarında kurulmaya başlayan

  Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası