Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Jakarta Uçak Bileti

1 Yolcu

Jakarta Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Jakarta Hakkında

PARA BİRİMİIDR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI04:00

HAVALİMANI SAYISI3

Jakarta Havalimanları

Soekarno Hatta Havalimanı
Pondok Cabe Havalimanı
Halim Perdanakusuma Havalimanı

Jakarta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Endonezya ve Güneydoğu Asya'nın en kalabalık şehri olan Jakarta Endonezya'nın başkenti’dir. Nüfusu 8.490.000'dir. Cakarta Endonezya’nın ekonomik, kültürel ve siyasal merkezi konumundadır. Jakarta Sanskritçe bir kelime olan "Cayakarta"'dan gelmekte olup "muzafferiyet" veya "zafer" anlamlarına gelir. Endonezya para birimi Endonezya Rupiahı ve resmi dili Endonezce’dir. Jakarta'yı gezmek için en güzel mevsim mayıs-ekim ayları arasıdır çnkü diğer dönemlerde sel tehlikeleri olabilmektedir. Asya'da yer alan en büyük entegre tema parkı olan Ancol Rüya Parkı Jakarta’dadır. Asya'nın en büyük akvaryumu, okyanus parkı, muhteşem manzaralı marinası, otelleri, mağazaları ve resim atölyeleri ile ziyaretçilerini oldukça memnun bırakan yerlerden birisidir. 250 ayrı kültür tanıtıldığı Endonezya Minyatür Parkı yüz hektarlık bir alana kurulmuştur ve içerisinde gezmeyi kolaylaştırmak adına shuttle servisler mevcuttur. Komodo ejderi ve Cava kaplanı gibi farklı türleri görebileceğiniz Ragunan Hayvanat Bahçesi ve Güneydoğu Asya'nın en çekici bahçelerinden biri olan Endonezya Orkide Bahçesi size kendilerine hayran bırakacaktırçEndonezce'de bağımsızlık anlamına gelen Merdeka Meydanı'nın orta yerinde bulunan Ulusal Anıt ve Jakarta'nın en güzel ve büyüleyici müzelerinden biri olan Ulusal Müze şehrin tarihi öneme sahip yerleridir. Tüm bunların yanı sıra Siyah Portekiz Kilisesi, Kukla Müzesi , Sunda Kelapa Limanı da görülmesi gereken yerler arasındadır.

Jakarta’da üç tane havalimanı bulunmaktadır. En büyük havalimanı olan Jakarta Soekarno Hatta Havalimanı şehir merkezinin 20 km kuzeyindedir ve Endonezya’nın en yoğun havalimanıdır. Jakarta Soekarno Hatta Havalimanı’na ülkemizden uçuşu bulunan firmaların başlıcaları Emirates, Fly Dubai, Philippine Havayolları, SriLankan Havayolları, Saudi Arabian Havayolları, Etihad Airways, Qatar Airways, Oman Air, Singapore Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Garuda Indonesia, Asiana Havayolları, Korean Air, Air France, Lufthansa, Royal Brunei Havayolları, Qantas ve Türk Hava Yolları’dır. Diğer havalimanları Jakarta Halim Perdanakusuma Havalimanı ve Jakarta Pondok Cabe Havalimanı’dır ancak bu havalimanları daha çok özel ve askeri durumlarda kullanılmaktadır.

Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya yapacağınız yolculukta onlarca Jakarta uçak bileti içinden sizin için en uygun Jakarta uçak biletini bulmak için oBilet.com’dan destek alabilirsiniz. En ucuz Jakarta uçak biletine sahip olmak için seyahat tarihinizi girdikten sonar tüm seferleri görebilir ve size en uygun Jakarta uçak biletini oBilet güvencesiyle online olarak satın alabilirsiniz.

Jakarta Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Jakarta Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Jakarta Uçak Bileti Almak için Jakarta Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Jakarta Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Dubai - Jakarta 2.009,56 TL
Tahran (İran) - Jakarta 2.916,52 TL
İstanbul - Jakarta 3.169,36 TL
İzmir - Jakarta 3.469,82 TL
Bodrum - Jakarta 3.577,63 TL
Konya - Jakarta 3.667,33 TL
Hatay - Jakarta 3.667,33 TL
Ankara - Jakarta 3.743,72 TL
Adana - Jakarta 4.087,82 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar