Ucuz İslamabad Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

İslamabad Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

İslamabad Hakkında Bilgi

İslamabad Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Chaklala Havalimanı

İslamabad Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin başkenti olan İslamabad’ın tarihi 1960’lı yıllara kadar uzanıyor. İslamabad’da başlıca gezilecek yerler, Pakistan Monument, Lake View Park, Lok Virsa Müzesi, İslamabad Hayvanat Bahçesi, Pakistan Doğal Tarih Müzesi, Faysal Camii, Daman-e-Koh, Rawal Gölü, Margalla Tepeleri, Fatima Jinnah Park, Shakarparian, Pir Sohawa, Shakar Parian Milli Parkı, Taxila Müzesi, Rose- Jasmine (Gül - Yasemin) Bahçesi, Liaqat National Bugh, Nawaz Sharif Park, Pakistan Monuments Museum, Senate Avenue, Play Land, Unity Towers, Pakistan Ordu Müzesi, Geodetic Survey Point, Bhir Mound, Aladdin Fun House vb.

İslamabad’ın ana havalimanı olan Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı, Pakistan’ın en büyük 3. havalimanı olma unvanını taşıyor. İslamabad şehrinin dışındaki Chaklala-Rawalpindi’de yer alan Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmaları, Türk Hava Yolları, Thai Airways, Serene Air, Shaheen Air, Saudia, Safi Airways, Qatar Airways, Pakistan International Airlines, Oman Air, Kuwait Airways, Kish Air, Kam Air, Gulf Air, Etihad Airways, Emirates, China Southern Airlines, Airblue, Air China ve Air Arabia. İslamabad uçak biletinizi İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı alarak aktarmasız bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuş seferleri bulunuyor. Ayrıca İslamabad uçak biletinizin daha uygun fiyatlı olmasını istiyorsanız aktarmalı seferlere de göz atabilirsiniz. Kuveyt, Muscat, Doha, Bangkok, Abu Dabi, Barselona, Bahreyn, Ras-al Khaimah, Kabul, Salalah vb. şehirler üzerinden Benazir Bhutto Uluslararası Havalimanı’na ulaşmanız mümkün.

İslamabad Hakkında Blog Yazıları

  • İslamabad’ta Gezilecek Yerler

    Şehrin inşası sırasında kullanılan mimaride hem İslam mimarisi hem de modern mimariden esintiler rastlanır. Bu açıdan, oldukça ilginç bir yapıya sahiptir. İslami mimariye örnek olarak şehrin bir sembolü haline gelmiş Faysal Cami‘ni gösterebiliriz. Ayrıca bu cami projesi bir Türk mimar olan Vedat Dolakay tarafından çizilmiştir. Şehirde modern eğitim veren dört tane de üniversite bulunmaktadır. İslamabad,

    Devamını Gör
  • İslamabad Seyahat Rehberi

    “Dost ve kardeş” ülke tabirinin en çok yakıştığı Pakistan, birçoğumuz için Asya’daki ilginç ve sıra dışı ülkelerden biridir. Gerçekten de Pakistan, hem ülkemizle sahip olduğu yakın tarihi ilişkiler hem de kendi özellikleriyle keşfedilmeye değer bir coğrafyadır. Pakistan’ın en büyük şehirlerinden biri ve başkenti olan İslamabad da ülkenin bu kimliğini güzel bir şekilde yansıtıyor. İslamabad kenti,

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası