Ucuz Glasgow Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Glasgow Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 141
NÜFUS 598.830

Glasgow Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Londra ve Birmingham’dan sonra Birleşik Krallık’ın en kalabalık 3. şehri olan Glasgow, İskoçya’nın en büyük şehri. Tarihi 10. yüzyıla kadar uzanan kentte çok sayıda gezilecek antik ve tarihi yerler, şirin kasabalar ve tatil beldeleri var. Glasgow’da gezilecek başlıca yerler, Kelvingrove Sanat Galerisi, Riverside Müzesi, Glasgow Katedrali, Modern Sanat Müzesi, Glasgow Bilim Merkezi, Glasgow Deniz Feneri, People’s Palace, M-D’s, Celtic Park, St. Mungo Müzesi, The Tall Ship, Burrell Collection, Mugdock Country Park, Tenement Evi, Pollok Evi ve Bahçesi, İskoçYA Futbol Müzesi, Fossil Grove, Proven Hall, Kelvingrove Park, Glasgow Botanik Bahçeleri, Fort - Clyde Canal, George Meydanı, Glasgow Polis Müzesi, Glasgow Green, Willow Tearooms, Summerlee, Rouken Glen Park ve Kelvin Nehri.

Resmi adıyla Glasgow Uluslararası Havalimanı, 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 10 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Yolcu trafiğine göre Birleşik Krallık’ın 8. İskoçya’nın ise 2. en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyan Glasgow Havalimanı, Glasgow şehir merkezinin yaklaşık 16 km batısında konumlanıyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise genellikle otobüs ve taksilerle sağlanıyor. Glasgow Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Air France, British Airways, easyJet, Delta Air Lines, Emirates, Eurowings, Flybe, Icelandair, KLM, Ryanair, Thomas Cook Airlines, Lufthansa, Loganair, TUI Airways, United Airlines vb. Ayrıca Jet2 hava yolu firmasından Glasgow uçak biletinizi Bodrum ya da Antalya Havalimanı kalkışlı alabilir ve bu sayede hiç aktarma yapmadan Glasgow’a ulaşabilirsiniz.

Glasgow’a aktarmasız uçuş seferi olan bir diğer hava yolu firması da Thomas Cook Airlines. Firmanın Antalya Havalimanı’ndan Glasgow’a direkt seferleri var. Glasgow uçak biletinizi en uygun fiyata almak için oBilet ile firmaların aktarmalı ya da aktarmasız uçuşlarını ve fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Glasgow Hakkında Blog Yazıları

  • Glasgow Gezi Rehberi

    İskoçya’nın en büyük kenti olan Glasgow, Edinburgh kadar kapsamlı bir tarihi dokuya sahip olmasa da gezginlere birçok görecek yer sunuyor. Clyde Nehri’nin kıyısında uzanan Glasgow, bana biraz Londra’yı ve Thames üzerinde sıralanan köprüleri anımsattı. İskoçya’nın her yeri gibi burası da bolca yağış aldığından çok sayıda yeşil ve geniş park barındırıyor. Glasgow sözcüğü eski dilde “yeşil

    Devamını Gör
  • Glasgow’da Görülecek Yerler

    Glasgow’a ben trenle geldim ve görülecek yerleri de tren istasyonundan başlayan bir rotaya göre yazacağım. Glasgow sanayi hamleleriyle büyümüş olsa da görülecek yerlerin çoğu nispeten küçük çaptaki tarihi merkezde yer aldığından yürüyerek gezilebiliyor. Glasgow caddelerinin İskoçya’nın o kendine has kasvetine uyan ilginç bir atmosferi var. Ben şehre vardığımda Glasgow Queen Street istasyonundan çıktım ve George

    Devamını Gör