Ucuz Cezayir Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Cezayir Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Cezayir Hakkında Bilgi

Cezayir Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Houari Boumediene Havalimanı

Cezayir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cezayir ülkesi ile aynı ada sahip bir şehirdir ve başkanttir. Cezayir uçak bileti almak için oBilet'i kullanabilirsiniz.Afrika'nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi olan Cezayir ya da resmi adıyla Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Kuzey Afrika’dadır. Cezayir'in komşuları kuzeydoğuda Tunus, doğuda Libya, güneydoğuda Nijer, güneybatıda Moritanya ve Mali, batıda Fas ve Batı Sahra'dır. Etnik açıdan bir İslam, Arap ve Berberi ülkesi olan Cezayir’in ismi (El Cazayir) Arapça’da ‘adalar’ anlamına gelmektedir. Cezayir’in başkenti Cezayir şehridir ve başlıca şehirleri Alger, Oran, Constantine, Annaba, Beajia ve Mostaganem’dir. Ülkenin resmi dili Arapça ve Fransızca’dır, para birimi ise Cezayir Dinarı’dır. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Afrika kıtasının en zengin ülkelerinden biridir ve kıtanın en büyük beşinci ekonomisine sahiptir. Cezayir önemli bir doğal gaz üreticisi ve ihracatçısıdır. Ülkenin kuzey bölgesinde Akdeniz iklimi, güney bölgesinde ise çöl iklimi hakimdir. Annaba’da St.Augustin Kilisesi’ni gezip kilisenin içinde Aziz Augustine’nin elini görebilirsiniz. Şehrin eski merkezi olan Kasbah’ta 12.yy’ dan kalma Osmanlı yapılarını ve 16.yy’ dan kalma bir Osmanlı Cami’ni gezebilirsiniz. Dar sokaklardan oluşan Kasbah’ta denize girip kumsal keyfi yapabilirsiniz. Asma Köprüleri, Büyük Cami, teleferik gibi noktalarıyla Konstantin atlanmaması gereken şehirlerden bir tanesidir. Notre Dame D’Afrigue Kilisesi, Makam El Cahit, Büyük Postane başkent Cezayir’de gezilmesi gereken yerlerin başlıcalarıdır.

Cezayir Houari Boumediene Havalimanı ya da Algiers Uluslararası Havalimanı Cezayir (Algeria) şehir merkezinin 17 km güneydoğu kesiminde bulunmaktadır. Aktarmasız İstanbul- Cezayir uçak bileti için Air Algerie veya Türk Hava Yolları tercih edilebilir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Cezayir Houari Boumediene Havalimanı’na aktarmasız yolculuk 3 saat 30 dakika ile 4 saat arası sürmektedir. Aktarmalı yolculuk için ise Air France, Atlas Global, Tunisair, Lufthansa, Egyptair, Emirates, Aaeroflot Russian Havayolları, Onur Air, Pegasus Havayolları, Aegean Havayolları, Air Namibia, Iran Air, TAP Portugal ve oBilet.com adresinden tamamına erişebileceğiniz birçok havayolu firması bulunmaktadır.

Afrika’nın en geniş topraklara sahip ve en gelişmiş ekonomilerinden biri olan Cezayir için en uygun Cezayir uçak biletine oBilet online uçak bileti satış platformu ile sahip olabilirsiniz. Kullanışlı sitesi ile işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir en ucuz Cezayir uçak biletini 3D güvenli ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası