Ucuz Buenos Aires Uçak Bileti

Buenos Aires Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Buenos Aires Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 54
NÜFUS 2.891.000

Buenos Aires Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Aeroparque Jorge Newbery Havalimanı
Ministro Pistarini Havalimanı

Buenos Aires Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arjantin’in büyük kenti ve başkenti olan Buenos Aires, Güney Amerika’nın turistik şehirlerinden biri. Buenos Aires isim anlamı olarak İspanyolcada “güzel havalar” demek. Dört mevsim ziyaret edilebilir bir şehir olan Buenos Aires’te başlıca gezilecek yerler, Casa Rosada, Plaza de Mayo, La Boca, Recoleta Mezarlığı, Teatro Colon, Buenos Aires Dikilitaşı, Plaza San Martin, Buenos Aires Japon Bahçeleri, MALBA, Buenos Aires Cabildo, Buenos Aires Şehir Katedrali, Lezama Park, Parque Tres de Febrero, Belgrano, Buenos Aires Zoo, Congressional Plaza, Tierra Santa, Mueso Evita, Torre Monumental, Illuminated Block, El Zanjon, Centro Cultural Recoleta, Feria de San Telmo, Remembrance Park, ARA Uruguay, Passion Museum Boquense, Doğal Tarih Müzesi, Palacio Barolo, Plaza Dorrego, Florida Srtreet ve Plaza Italia. Resmi para birimi Arjantin Pezosu olan ülkenin resmi dili ise İspanyolcadır. Şehir içi ulaşımda çok tercih edilen toplu taşıma araçları, otobüs ve metro. Bunun yanı sıra tıpkı Avrupa’nın bazı şehirleri gibi Buenos Aires’te de bisiklet kullanımı oldukça yaygın. Buenos Aires’te gerçekleşen ünlü festival ve etkinlikler ise şöyle: Uluslararası Bağımsız Film Festivali (nisan), Uluslararası Caz Festivali (ekim), Uluslararası Tiyatro Festivali (ekim), Buenos Aires Pride (kasım), Modern Dans Festivali (aralık), Expotrastiendas Sanat Fuarı (ekim) ve Tango Dünya Şampiyonası (ağustos).

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in ana havalimanı olan Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda Ezeiza Havalimanı olarak da biliniyor. Buenos Aires şehir merkezinin yaklaşık 22 km güneybatısında konumlanan Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı, ayrıca Aerolineas Argentinas ve LATAM Argentina hava yolu firmalarının da merkez havalimanı olma özelliğini taşıyor. 2010 yılının istatistiklerine göre bir yıl içerisinde toplam 9 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Sky Airline, KLM vb. Buenos Aires uçak biletinizi aktarmasız olarak isterseniz Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sao Paulo-Guarulhos Havalimanı kalkışlı seferlerine göz atabilirsiniz.

Bordo pasaportlu Türk vatandaşlarının 90 güne kadar vizesiz seyahat edebileceği Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te sivil havacılık hizmeti veren bir diğer havalimanı ise Aeroparque Jorge Newbery. Buenos Aires şehir merkezinin 2 km kuzeydoğusunda yer alan Aeroparque Jorge Newbery’e gitmek içinse aktarmalı Buenos Aires uçak bileti almanız gerekiyor. oBilet ile Buenos Aires havalimanlarına uçuşları olan tüm hava yolu firmalarını tek sayfada görüntüleyebilirsiniz.

flight