Ucuz Brasilia Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Brasilia Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Brasilia Hakkında Bilgi

NÜFUS 2.481.000

Brasilia Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Presidente Juscelino Kubitschek Havalimanı

Brasilia Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Brazilya, şehir planlamacısı Lúcio Costa ile baş mimar Oscar Niemeyer liderliğinde tasarlanmış ve 3,5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandıktan sonra 1960 yılında Rio de Janeiro'dan sonra ülkenin yeni başkenti haline gelmiştir. Şehir yeni bir inşa olduğu için şehir planlamasında dünyada örnek gösterilen bir yer şehirdir. Brazilya Hükümeti’nin tüm resmi binaları ve Brazilya merkezleri şirketlerin ana binaları Brasilia’da bulunmaktadır. Brasilia para birimi Brezilya Reali, Brasilia resmi dili Portekizce’dir. 3 ayı geçmeyen turistlik ziyaretler için Türkiye’den vize istenmemektedir. Şehir yeni tasarım bir yer olunca haliyle tarihi bir gezi sahası beklemek doğru olmayacaktır fakat modern yapılar gezme- görme hazzının hakkını vermektedir. Praça dos Tras Poderes Üç Güçler Meydanı anlamına gelmektedir ve hükümetin temeli olan yasama, yürütme ve yargıyı temsil eder. Meydanın etrafında bulunan Brasilia Tarihi Müzesi ve Panteao da Liberdade (Özgürlük Pantheon) Brasilia gelir gelmez görmeniz gereken yerlerdir. Brasilia Katedrali, Palacio dos Arcos (Dışişleri Bakanlığı Binası), Yerli Halklar Müzesi Dom Bosco Kilisesi, Parque Nacional de Brasilia (Brasilia Milli Parkı) Brasilia’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

21. Brazilya başkanı Juscelino Kubitschek de Oliveira’nın adını taşıyan Brasília–Presidente Juscelino Kubitschek Uluslararası Havalimanı şehrin havayolu trafiğinin merkez noktasıdır. Brasilia’ya Türkiye’den direkt aktarmasız uçak bileti bulunmamaktadır ancak Türk Hava Yolları, Oceanair, Copa Havayolları ile aktarmalı olarak seyahat edilebilir. Brasilia uçak bileti ile ilgili bilgilere oBilet.com adresinden ulaşabileceğiniz gibi İstanbul- Rio de Janeiro uçak bileti alıp sonrasında Brasilia’ya geçebilirsiniz.

Brazilya denildiğinde Rio de Janeiro, Sao Paulo ve Brasilia akla gelmektedir. Sizler de Brasilia’yı görmek istiyor ve gezinize bu şehir üzerinden başlamak istiyorsanız oBilet sayesinde size en uygun Brasilia uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası