Ucuz Boston Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Boston Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Boston Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 617
NÜFUS 673.184

Boston Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
General Edward Lawrence Logan Havalimanı

Boston Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Massachusetts eyaletinin başkenti ve en gelişmiş kenti olan Boston, 124 kilometrekarelik bir alanı kapsayan büyük ve modern bir şehir. Boston’u ziyaret etmek için en uygun dönem, nisan ve kasım ayları çünkü turistler genellikle yaz aylarını tercih ediyor. Boston şehir içi ulaşımı kolaylaştıran en popüler toplu taşıma araçları, metro ve otobüs. Şehre gidince CharlieCard satın alırsanız, kalacağınız süre boyunca tüm toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Boston’un en renkli festival ve etkinlikleri ise şöyle: Boston Şarap Festivali (ocak), Boston Uluslararası Film Festivali (nisan), Harpoon Festivali (mayıs) ve Salem Kültür Festivali (temmuz). Boston’da başlıca gezilecek yerler, New England Aquarium, Fenway Park, Faneuil Hall, Eski Kuzey Kilisesi, Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Bilim Müzesi, Paul Revere House, eski hükümet binası, USS Constitution, Boston Çocuklar Müzesi, Isabella Stewart Gardner Müzesi, Granary Burying Ground, Arnold Arboretum, Boston Ulusal Tarihi Park, Boston Halk Kütüphanesi, Franklin Park Zoo, Newbury Street, Harvard Doğal Tarih Müzesi, Boston Harborwalk, Old South Meeting House, King’s Chapel, Revera Plajı, MIT Müzesi, Skywalk Gözlemevi, USS Cassin Young, Boston Light, Harvard Sanat Müzeleri, Boston Common, Freedom Trail, Nichols Evi Müzesi ve Bunker Hill Müzesi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en gelişmiş ve turistik kentlerinden biri olan Boston’un ana havalimanı olan Logan Uluslararası Havalimanı, toplam 2384 hektarlık bir alanı kaplıyor. Boston’un önemli yerleşim yerlerinden biri olan East Boston’da yer alan Logan Havalimanı, 2015 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 36.3 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Delta Air Lines, JetBlue gibi hava yolu firmalarının merkezi havalimanı olan Logan Havalimanı, Boston şehir merkezinin yaklaşık 4.8 km kuzeydoğusunda konumlanıyor. Logan Havalimanı’ndan Boston şehir merkezine gitmek için havalimanı shuttle otobüslerini kullanabileceğiniz gibi taksileri kullanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Logan Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Virgin America, Spirit Airlines, JetBlue Airways, Delta Air Lines vb. Boston uçak biletinizi aktarmasız almak isterseniz, İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı Türk Hava Yolları Boston seferlerine göz atabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin Boston şehrine yapacağınız yolculuk öncesinde İstanbul veya Ankara’da bulunan ABD konsolosluğundan Amerika vizesi almanız gerekiyor. Boston uçak biletinizi aktarmalı almak isterseniz, ABD hava yolu firmaları ya da diğer hava yolu firmalarının Logan Havalimanı varışlı seferlerinden birini seçebilirsiniz. Tüm seferleri aynı anda görüntülemek ve dakikalar içerisinde biletinizi satın almak için oBilet’ten faydalanabilirsiniz.