Ucuz Bolonya Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Bolonya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bolonya Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 39
NÜFUS 385.192

Bolonya Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bologna Havalimanı

Bolonya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

"Kızıl Şehir" olarak da anılan Bologna ismini binaların çoğunun kırmızı tuğlalı olmasından ve solcu bir şehir olmasından almaktadır. Bologno İtalya’nın yedinci popüler şehridir. 1088 yılında kurulan Bologna Üniversitesi Avrupa'nın en eski üniversitesi olarak bilinir. Dante, Erasmus ve Kopernik Bologna Üniversitesi’nin öğrencileridir. Şehrin merkezi Piazza Magggiore Meydanı’dır. Yine şehir merkezinde yer alan Assinelli ve Garisenda Kuleleri şehrin sembolü haline gelmiştir. Bologno komün gücünü göstermesi hedeflenen San Petronio Bazilikası, Bologno’nın şehir meclisi özelliğini taşıyan Belediye Sarayı ve Santo Stefano Bazilikası, Neptün Çesmesi Bologna’da gezilecek yerlerin başlıcalarıdır. Bologno ekonomisi endüstriyel üretime ve tarıma dayanmaktadır. Bologno sahip olduğu demiryolları ile İtalya için büyük bir öneme sahiptir.

Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı Bologno şehir merkezinden 6 km kuzeyde yer almaktadır. Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı ismini Bologna’lı elektrik mühendisi Guglielmo Marconi’ den almıştır. Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı İtalya’nın en işlek yedinci havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Airlines ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’na yaklaşık olarak 3 saat içinde seyahat edilebilir. Air France, Lufthansa, British Airways, Aeroflot Russian Havayolları, TAP Portugal, Royal Air Maroc, Iran Air ve oBilet.com internet sitesinden bakabileceğiniz daha birçok firma ile Bologno uçak bileti sahibi olunabilir.

İtalya’nın hem ekonomi alanında hem eğitim alanında oldukça gelişmiş bir Orta çağ şehri olan Bologno’ya yapacağınız yolculuklarınızda en ucuz Bologno uçak biletine sahip olmak için oBilet online uçak bileti satış platformunu kullanabilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleriyle en ucuz Bologno uçak biletini 2 dakikada satın alabilirsiniz.