Ucuz Basel Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Basel Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Basel Hakkında Bilgi

NÜFUS 165.000

Basel Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı

Basel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Basel İsviçre'nin Zürih ve Cenevre'den sonraki en büyük üçüncü şehridir. İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan bir sınır kenti olan Basel, Almanya ve Fransa`ya komşudur. Şehrin içinden Ren Nehri geçmektedir ve Ren Nehri şehri Büyük Basel ve Küçük Basel olarak ikiye ayırmaktadır. Büyük ve Küçük Basel’i birbirine bağlayan 5 adet köprü bulunmaktadır. Köprülerden Mittlere Brücke şehrin simgesi haline gelmiştir Basel Dünya’da kimya endüstrisinin önde gelen şehridir ve çok büyük şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. Basel Muenster(Basel Manastırı), Basel Belediye Binası, Picasso’nun eserleriyle dolu bir odayı içinde barındıran Kunstmuseum, Beyeler Foundation isimli sanat müzesi, İsviçreli ressam ve heykeltıraş Jean Tinguely’nin eserlerinin sergilendiği Tinguely Müzesi, Spalentor isimli tarihi şehir kapısı, Tinguely Çeşmesi ve Haut Koenigsbourg Şatosu Basel’de gezilecek yerlerin en önemlileridir. Basel Üniversitesi Botanik Bahçesi, Merian Bahçeleri ve Basel Hayvanat Bahçesi ise Basel’in yeşillikler içindeki turizm bölgeleridir.

EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı Basel'in kuzeybatısına 6 km, Fransa-Mulhouse'a 22 km ve Almanya-Freiburg'a 70 km mesafededir. EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı Fransa ve İsviçre tarafından ortak olarak işletilen dünyanın sayılı havaalanlarından bir tanesidir. EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg Havalimanı’na uçuşu bulunan havayolu firmalarının başlıcaları Türk Hava Yolları, Air France ve British Airways’tir. Basel uçak bileti saatleri ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere oBilet.com üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz.

Basel’e yapmak istediğiniz seyahati daha kolay ve daha güvenilir kılabilmek için oBilet yanınızda! En uygun Basel uçak biletini oBilet üzerinden aratabilir ve en ucuz Basel uçak biletinin sahibi olabilirsiniz. Basel uçak biletinizi oBilet güvencesiyle sahip olmanın tadını çıkarın!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası