Autocare catre Karaman

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Rambursare integrală
la Biletele anulate

Informatii despre Karaman

POPULAȚIE 237.939
SUPRAFAȚĂ 8.868 km²
COD TELEFON 0 338
NUMĂR AUTO 70
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 2

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Karaman

Karaman Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman ilinin isminin nereden geldiği konusunda birden fazla rivayet bulunsa da sıklıkla kabul gören rivayet Karamanoğulları’na başkentlik yapmasından dolayı Karaman ismiyle anıldığı. Ayrıca şehir, görkemli yeraltı şehirleri ve mağaralarına sahip olması ile de beğenileri topluyor. İl, son derece önemli kültür, sanat ve ticaret merkezlerinden biri. Kış mevsiminde sert iklimi olan Karaman ili, ormanlarının eşsiz güzelliğini görmek için üşümeye fazlası ile değiyor.

Siz de kışın Karaman’a gitmek isterseniz öncelikle hangi ulaşım yolu ile gitmek istediğinize karar vermeniz gerek. Çünkü pek çok ulaşım imkanı mevcut. Mesela otobüs ile gitmek istiyorsanız ilk durağınız otogar oluyor. Bulunduğunuz konumdan Karaman otobüs bileti alıyorsunuz. Daha sonra karşınıza Kontur ve Metro gibi birden çok firma çıkıyor. Bunlardan birini tercih ederek Karaman yolculuğuna rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Karaman’da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman ilinin tarihi tam olarak bilinmiyor. Yazılı kaynaklara göre ilin tarihi Karamanoğulları’ndan başlatılıyor. Bu tarihten itibaren ise Yunus Emre başta olmak üzere önemli şahsiyetler yetiştiren Karaman ilinde gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Manazan Caves: Mağara olan bu yere girerken merdiven çıkıyorsunuz. Tam tarihi bilinmeyen Manazan Caves’ın üstünde de bir balkon var.
  • Ermenek Barajı: Yapay görünümlerden farklı olan bu baraj, masmavi suyu ve yemyeşil ormanı ile gören herkesin dikkatini çeker.
  • İncesu Mağarası: İçinde su sarkıtlarının olduğu bu mağara, benzersiz tabiat görüntüleri sergiliyor. Ayrıca buraya gitmek isterseniz Karaman otobüs seferleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Karaman’da Ne Yenir?

Yemekleri hem mevsiminde hem de yerinde yiyerek unutulmaz tatları damağınıza tanıtabilirsiniz. Bundan dolayı mükemmel lezzetleri olan Karaman’a gitmek için öncelikle Karaman otobüs bilet fiyatlarına bakıyorsunuz. Ardından bütçenizi ve tatil planlarınızı gönül rahatlığıyla ayarlayabilirsiniz. Sunduğu olanakları beğendiğiniz bir otele yerleştikten sonra yöresel yemekleri yemek için kendinizi şehre atabilirsiniz. İlk yemek durağınız ise sırayla şunlar olsun:

  • Calla Yemeği: Bu yemek Karaman’a yolu düşenlerin sıklıkla tercih ettiği yemeklerden. Genellikle kasap ve fırınlarda yenen bu yemek, odun ateşinde ve güvecin içinde kuzu etinin sebzeler eşliğinde harmanlanması ile pişiriliyor. Özel pişmesi olan Calla yemeği, Karaman’ın yöresel lezzetleri arasında bulunuyor.
  • Arabaşı Çorbası: Karaman ilininçorbalarının lezzeti dillere destan olduğundan buraya gelince özel karışım olan bu çorbayı yemeden kesinlikle gitmeyin. İçinde tavuk suyu ve özel didiklenmiş etler olan bu çorba, baharat ve limon suyu ile harmanlanarak hazırlanıyor.

Karaman’da Nerede Kalınır?

Karaman ilinin konaklama açısından oldukça geniş skalası bulunuyor. Bunlar arasında en çok yaygın olanları ise otel, pansiyon, apart tarzlarında konaklama seçenekleri oluyor. Ayrıca rezervasyon konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacağınız bu ilin konaklama yerlerinde aksine konforlu bir konaklama fırsatı yakalarsınız.

Siz de Karaman otobüs firmaları ile veyaisterseniz Karaman uçak bileti alarak şehre zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Böylelikle Karaman uçuşları ile şehre akabinde otelinize transfersiz varabilirsiniz.

Autogari în Karaman

Karaman Autogara +903382132465 Alacasuluk Mh., 70100 Merkez / Karaman

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Karaman

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet.com în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Karaman

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet.com în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus
bus