Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Hakkında Bilgi

NÜFUS 47.769
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.402 km²
İL Isparta
TELEFON KODU 0 246
PLAKA KODU 32
OTOGAR SAYISI 3

Yalvaç Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yalvaç, Isparta’nın en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Tarihi açıdan oldukça önemli bir yerdir. Obilet.com üzerinden Yalvaç otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Yalvaç otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Karşılaştırma sonucunda seçtiğiniz firmadan Yalvaç otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Yalvaç’ta nereler gezilir?

Yalvaç’ta tarihi ve sanatsal açıdan oldukça önemli yerler bulunmaktadır. İlk durağınız Yalvaç Müzesi olmalıdır. Pek çok kıymetli eserin sergilendiği bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

Yapılış tarihi bilinmeyen Devlethan Camisi’ni, Yalvaç Hacı Ali Rıza Efendi Halk Kütüphanesi’ni ve Belediye Kültür Evi’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

1200’lü yıllardan kalma Çınaraltı’nın altında dinlenmeli, Anlatan Meydanı’nı görmelisiniz.

İlçe dışında kalan Pisidia Antiocheia Antik Kenti ile Tokmacık Fosil Yatakları da mutlaka görülmesi gereken doğal ve tarihi oluşumlardır.

Yalvaç’ta ne yenir?

Yalvaç’ın kendine has yöresel lezzetlerinden en önemlisi kurutulmuş dolmadır. Ayrıca; fasulye boranisi, keşkek ve yufka katmerini de mutlaka yemelisiniz. Bir de buranın güllacı pek meşhurdur; yemeden dönmeyin.

Yalvaç’ta nerede kalınır?

Turistik açıdan önemli bir yer olduğu için ilçede pek çok otel bulunmaktadır. Öğretmenevi de konaklama seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Yalvaç, tarihi açıdan önemli yapılara ev sahipliği yaptığı için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Yalvaç Otogarları

Yalvaç Otogarı 32400 Yalvaç/Isparta

Yalvaç Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Yalvaç Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

bus