Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Akşehir Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Akşehir Hakkında Bilgi

NÜFUS 94.159

YÜZ ÖLÇÜMÜ 895km2

İLKonya

TELEFON KODU 0 332

PLAKA KODU 42

OTOGAR SAYISI 2

Akşehir Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Konya’nın en önemli ilçesi, Nasreddin Hoca’nın memleketi olan Akşehir, ziyaretçilerine küçük çaplı bir kültür turu vaad etmektedir. Türk kültürüne ve tarihine dair izler taşıyan bir tatil isterseniz, rotanızı Akşehir’e çevirebilirsiniz. Akşehir otobüs bileti almak için obilet.com adresinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Akşehir otobüs seferleri yapan firmaları obilet.com üzerinden bir arada görüntüleyebilirsiniz. Firmaların fiyat ve özelliklerini birbirleriyle kıyaslayabilir, aralarından kendinize en uygun geleni seçebilir ve Akşehir otobüs biletinizi ekonomik bir şekilde satın alabilirsiniz.

Akşehir’de nereler gezilir?

Akşehir’in tarihi sokaklarında gezerken, türbelerini ziyaret edip doğasını keşfederken kendinizi başka zamanda hissedeceksiniz.

Tarihi Arasta Çarşısı’ndan gezi turunuza başlayabilirsiniz. Burada hem şehrin dokusunu keşfedeceksiniz hem de alışveriş yapabilirsiniz.

Küçük bir yer olan Akşehir’de gezinizi 1-2 günde tamamlayabilirsiniz. Burada görmeniz gereken en önemli yapılar türbelerdir. Hacı İbrahim Veli Türbesi, Nimetullah Nahçivani Türbesi, Seyyid Mahmut Hayrani Türbesi, Şeyh Hasan Türbesi, Üç Kızlar Türbesi ve son olarak şehrin en önemli yapılarından biri olan Nasreddin Hoca Türbesi’ni ziyaret etmelisiniz.

Nasreddin Hoca’nın göle maya çalma hikayesinin geçtiği Akşehir Gölü’ne gidip orada doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yılan Yusuf Köprüsü ve Nureddin Köprüsü’ne gidip etrafında yürüyüş yapabilirsiniz.

Ermeni Kilisesi ile civarındaki tarihi evler, Gavur Hamamı, Meydan Hamamı, Taş Medrese gibi yapıları da görmeyi ihmal etmemelisiniz.

Doğa içinde dinlenmek isterseniz, Hidirlik en doğru seçim olacaktır.

Akşehir’de ne yenir?

Konya ilçesinde olduğunuza göre etli ekmekten muhakkak yemelisiniz. Etli ekmekten sonraki en popüler yemek fırın kebabıdır. Bunun dışında yöresel çorbalar, keşkek ev gözleme gibi yemekler de oldukça meşhurdur ve tadılması gerekenler arasındadır.

Akşehir’de nerede kalınır?

Dilerseniz, Konya’nın merkezinde kalıp Akşehir’e sadece gezmeye gelebilirsiniz. Akşehir’de kalmak isterseniz merkezinde pek çok butik otel veya misafirhane bulabilirsiniz.

Akşehir, Nasreddin Hoca hikayelerinden bildiğimiz ve Konya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan bir ilçesidir. Konya’ya yolunuz düştüğünde Akşehir’i mutlaka ziyaret edin. Tarihi dokusu ve kültürüyle hoşunuza gideceğinden emin olabilirsiniz. Akşehir otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledin ve biletinizi en ekonomik şekilde satın alın.

Akşehir Otogarları

Akşehir Otogarı İstasyon Mh. 42563 Akşehir/Konya

Akşehir Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Akşehir Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Akşehir Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Akşehir Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

En Çok Tercih Edilen Akşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Akşehir Otobus Bileti Almak için Akşehir Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Akşehir Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Afyon - Akşehir 19,00 TL
Konya - Akşehir 30,00 TL
Eskişehir - Akşehir 40,00 TL
Denizli - Akşehir 50,00 TL
İzmir - Akşehir 60,00 TL
Bursa - Akşehir 70,00 TL
Adana - Akşehir 80,00 TL
Gebze - Akşehir 90,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar