Ulaş Otobüs Bileti

Ulaş Hakkında Bilgi

İL Tekirdag
OTOGAR SAYISI 1

Ulaş Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ulaş Çorlu, Tekirdağ’ın Ergene ilçesine bağlı bir mahalle. Mahalle ilk zamanlarda Bulgaristan göçmenleri tarafından kuruluyor ve daha sonra Ergene ilçesine bağlanıyor.

Buraya ulaşmak için Ulaş Çorlu otobüs bileti ile birlikte yola çıkıp otogara varıyorsunuz. Ulaş Çorlu otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Çerkezköy Barış Seyahat ve Çorlu Yıldız Tur öne çıkıyor.

Ulaş Çorlu’da Gezilecek Yerler

Ulaş Çorlu yakınında gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Tekirdağ Müzesi: 1922 yılından beri hizmet veren bu binanın bahçesinde Helenistik, Bizans ve Roma Dönemi’ne ait birçok arkeolojik eser bulunuyor. Müzeye Ulaş Çorlu otobüs seferleriyle ulaşım sağlanabiliyor.
  • Ulaş Köprüsü: Kesme taştan yapılmış olan köprünün yedi tane kemeri açıkta iki tanesi de toprağın altında bulunuyor. Bu köprü günümüzde kullanılmıyor.
  • Marmaracık Göleti Mesire Alanı: Tamamen yemyeşil olan mesire alanında piknik veya yürüyüş yapılabiliyor. Ayrıca mesire alanının içinde piknik yapabilir ve yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Ulaş Çorlu’da Ne Yenir?

Ulaş Çorlu’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Cizleme: Krep ya da akıtma adı verilen yemeğe Tekirdağ’da cizleme adı veriliyor. Cizlemelerin lezzetli olması için cizleme yapılan tavada başka hiçbir yemek yapılmıyor.
  • Sini Mantısı: Sini mantısı kıymayla değil etle yapılıyor ve ardından tepsilere yerleştiriliyor. Bu eşsiz lezzet, yoğurtla servis ediliyor.
  • Damat Paçası: Altta tavuk suyuyla ıslanmış yufkalar üstünde ise tavuk etleri bulunuyor. Üzerine yoğurt konularak servis ediliyor.

Ulaş Çorlu’da Nerede Kalınır?

Ulaş Çorlu’da konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart otel bulunuyor. Siz de Ulaş Çorlu otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Ulaş Çorlu otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda bölgeye Tekirdağ uçak bileti ile de hava yoluyla bölgeye ulaşım sağlanabiliyor. Tekirdağ uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolay bir şekilde otelinize ulaşabiliyorsunuz.

Ulaş Otogarları

bus