Tunceli Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Tunceli Hakkında Bilgi

NÜFUS 85.428
YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.685km2
TELEFON KODU 0 428
PLAKA KODU 62
OTOGAR SAYISI 1

Tunceli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tunceli, Doğu kültürünü hiç bozmadan yaşatan güzel şehirlerden biridir. Gün geçtikçe ilerlemeye devam ederken, doğallığını da korumaktadır. Turistik açıdan istenilen ilgiyi görmemekle birlikte gidilmesi gereken bir yerdir. Tunceli otobüs bileti alıp birçok kişinin görmediği güzellikleri keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Tunceli otobüs seferleri belirli firmalar tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini görmek ve özellikleri ile fiyatlarını karşılaştırmak için obilet.com sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde aralarından kendiniz için en ekonomik ve iyi olan firmayı seçerek Tunceli otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Tunceli’de nereler gezilir?

Tunceli’de tarih ve doğa iç içedir. Pulur Höyüğü’ne gidip buradaki kalıntıları görerek ve orada keyifli bir yürüyüş yaparak gezmeye başlayabilirsiniz.

Munzur Milli Vadisi’ne gidip doğanın tadını çıkarın; yürüyüş yapın, piknik yapın ve keyifli vakit geçirin.

Pülümür Vadisi’ne gidip birbirinden farklı türdeki çiçekleri görün ve Nazımiye Dereova Şelalesi’nin güzelliğini yakından keşfedin. Ayrıca meşhur Pülümür balını da almayı ihmal etmeyin.

Sivdin Köprüsü ve altından akan Karar Deresi’ni görmelisiniz. Tahar Köprüsü’ü görmeyi de ihmal etmeyin.

Tunceli’nin pek çok güzelliğine ev sahipliği yapan ilçesi Çemişgezek’te bulunan Çemişgezek Kalesi’ne gidin.

Göktepe Höyüğü, Til Höyüğü, Bağın Kalesi, Mazgirt Kalesi gibi yapılar da görülmeye değerdir.

Mahsume Hatun Türbesi, Ulukale Camii, Ferruh Şad Bey Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Yelmaniye Camii, Çelebi Ali Camii, Etlihatun Camii ve Baysungur Camii gibi dini ve tarihi yapıları da ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Tunceli’nin doğa harikası yaylalarına da çıkmayı ihmal etmeyin. Gözen Köyü, Sarıtaş, Gökçek, Karagöl, Koyungölü, Burnak, Eğripınar, Paşadüzü ve Alacık Yaylası’na mutlaka gitmelisiniz.

Tunceli’de ne yenir?

Etli, sebzeli ve hamurlu yemeklerin ağırlıklı olduğu bir mutfağa sahiptir Tunceli. En sevilen ve popüler olan yemekleri arasında; zerafet, sirekurt, sirepati, keşkek, kavut, patila, gulik yemeği, döğme çorbası, döğme pilavı, mahluta çorbası, nahna köftesi, etli köfte, yumurtalı tepsi kumbiği, gulik çorbası ve guriz yemeği yer almaktadır.

Helva, dut tatlısı, aşure, pancar tatlısı, kabak tatlısı ve heside tatlıları en meşhur tatlılarıdır.

Tunceli’de nerede kalınır?

Bazı köy ve yaylalarda kamp alanları ve misafirhanelerin olmasının yanı sıra, şehir merkezinde de her bütçeye uygun otel bulmaktadır.

Tunceli’ye gidin ve oranın misafirperver insanları, güzel doğası ile yakından tanışın. Obilet.com üzerinden Tunceli otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Tunceli Otogarları

Tunceli Otogarı +904282124859 Alibaba Mh., Tunceli Otogarı, 62000, Tunceli

Tunceli Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları