Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Sofya (Bulgaristan) Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Sofya (Bulgaristan) Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.211.000

YÜZ ÖLÇÜMÜ 492km2

PLAKA KODU 359 2

OTOGAR SAYISI 1

Sofya (Bulgaristan) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sofya, Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük kentidir. Balkanların ve Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Sofya, uzun süre Osmanlı egemenliği altında kalmıştır. Sofya da Bulgarların yanı sıra Romanlar ve Türkler de yaşamaktadır. Eski bir Sovyet kenti olan Sofya, bir çok Sovyet kenti gibi geniş caddelere ve gelişmiş ulaşım olanaklarına sahip. Vitoshia Bulvarı, Sofya’nın en hareketli merkezlerinden bir tanesidir, yol boyunca dizilmiş olan bar, kafe ve restoranlar hem turistlerin hem yerli halkın ilgisini çekiyor. Sofya çeşitli zamanlardan kalma onlarca tarihi ve kültürel mekanı bünyesinde barındırıyor, bunların başlıcaları Ulusal Kültür Sarayı, Komunizm Anıtı, Aleksandr Nevski Katedrali ve Ulusal Sanat Galerisi’dir.

Sofya’da kullanınlan para birimi levadır. Leva TL’ye göre daha değerli olsa da, Sofya’nın genel olarak Türkiye şartlarına göre ucuz olduğu söylenebilir. Şehre gidebilmek için Schengen vizesi sahibi olmak gerekiyor. Sofya’ya ulaşım ise oldukça kolay. Metro Turizm ve Huntur otobüs firmaları ile Türkiye’den Sofya’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Huntur’un İstanbul kalkışlı otobüsleri Plovdiv üzerinden Sofya’ya giderken, Metro Turizm hem İstanbul’dan hem Bursa’dan Sofya’ya otobüs sefeleri düzenlemektedir. Sofya otobüs bileti almayı düşünüyorsanız, tüm fiyat ve saat bilgisine oBilet üzerinden erişebilir, en uygun fiyatlı Sofya otobüs biletine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Sofya (Bulgaristan) Otobüs Firmaları

Sofya (Bulgaristan) Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Sofya (Bulgaristan) Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

obilet kullanıcılarının Sofya (Bulgaristan) Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 5 Durak

En Çok Tercih Edilen Sofya (Bulgaristan) Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sofya (Bulgaristan) Otobus Bileti Almak için Sofya (Bulgaristan) Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Sofya (Bulgaristan) Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Edirne - Sofya (Bulgaristan) 92,00 TL
Kapıkule - Sofya (Bulgaristan) 92,00 TL
İstanbul - Sofya (Bulgaristan) 130,00 TL
Selimpaşa (İstanbul) - Sofya (Bulgaristan) 160,00 TL
Yalova - Sofya (Bulgaristan) 186,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar