Lüleburgaz Otobüs Bileti

Lüleburgaz Hakkında Bilgi

NÜFUS 142.840
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.016 km²
İL Kirklareli
TELEFON KODU 0 288
PLAKA KODU 39
OTOGAR SAYISI 2

Lüleburgaz Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Lüleburgaz, Kırklareli’nin güzel ve doğal yerlerinden biridir. Yıllardır, sahip olduğu doğallığını kaybetmemiş olan bu sıcak ve küçük yerde keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Kırklareli kültürünü yakından tanımak ve buranın doğasını içinize çekmek isterseniz, obilet.com üzerinden Lüleburgaz otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Lüleburgaz otobüs seferleri yapan firmaların sayısı azdır. Ama bu firmaların her birini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilme imkanına sahipsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize uygun olan firmadan Lüleburgaz otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Lüleburgaz’da nereler gezilir?

Lüleburgaz, Cumhuriyet dönemiyle birlikte önemli bir sanayi kenti haline gelmiştir. Bu yüzden burada, artık işlev görmeyen pek çok fabrika görebilirsiniz. Fabrikaların yanı sıra, tarlaların, bağ ve bahçelerin de bulunduğu küçük ve sevimli bir yerdir.

Lüleburgaz’ın çok turist çeken yapısı Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’dir. Burayı görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Sokullu Mehmet Paşa Hamamı’nı da ziyaret etmelisiniz.

Lüleburgaz Eski Mezarlığı, Lüleburgaz Zafer Çeşmesi, Lüleburgaz Zindan Baba Türbesi, Lüleburgaz Konut, Emrullah Efendi İlkokulu bahçesindeki tarihi çeşme, Avcı Mehmet Çeşmesi, Kadı Ali Camii, Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü, Cephanelik Binası, Kepirtepe Köy Enstitüsü gibi tarihi yapıları mutlaka gezmelisiniz.

Ayrıca Lüleburgaz’ın köylerine gidin, oradaki bahçelerinde ve tarlalarında dolaşıp taze meyvelerinden yemelisiniz. Ayçiçek tarlalarında gezip fotoğraf çekebilirsiniz.

Lüleburgaz’da ne yenir?

Klasik Trakya mutfağı lezzetlerinden tatmanın yanı sıra, her şehirde bulunan yemeklerden de tadabilirsiniz. Buraya gelince mutlaka köfte yemeniz gerekmektedir. Ayrıca, buraların yoğurdu da pek meşhurdur, tatmadan dönmemelisiniz. Ciğer, ciğer dolması, satır et de yenilmesi gereken diğer yöresel lezzetler arasında yer almaktadır. Tatlı olarak da Hayrabolu tatlısından yemelisiniz.

Lüleburgaz’da nerede kalınır?

Lüleburgaz küçük bir yerleşim yeri olduğu için konaklama seçenekleri biraz kısıtlıdır. Birkaç tane otel, pansiyon ve öğretmenevlerinde konaklayabilirsiniz.

Lüleburgaz, doğası ve insanıyla sıcak, samimi bir yerleşim yeridir. Daha önce görmediyseniz, kısa zamanda Trakya gezisi düzenleyip Lüleburgaz’ı da bu gezi listesine eklemelisiniz. Seyahat planlamalarınızı yapmak için obilet.com üzerinden Lüleburgaz otobüs seferleri listesine göz atarak biletinizi satın alabilirsiniz.

Lüleburgaz Otogarları

Lüleburgaz Otogarı Kocasinan Mh. 39750 Lüleburgaz/Kırklareli

Lüleburgaz Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Lüleburgaz Otelleri

bus