Gönen Otobüs Bileti

Gönen Hakkında Bilgi

NÜFUS 72.701
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.162 km²
İL Balıkesir
TELEFON KODU 0 266
PLAKA KODU 10
OTOGAR SAYISI 1

Gönen Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gönen, Balıkesir’e bağlı ve şifa diyarı olarak bilinen küçük bir ilçedir. Çünkü kaplıcalarıyla meşhurdur ve bu tarz bir tatil yapmayı seviyorsanız, Gönen doğru rotalardan biridir. Gönen otobüs bileti almanın doğru yolu da obilet.com adresidir.

Obilet.com ile Gönen otobüs seferleri yapan firmaların tamamını bir arada görme olanağına sahipsiniz. Bu şekilde, aralarında fiyat ve özellik kıyaslaması yapabilir ve kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz firmadan Gönen otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gönen’de nereler gezilir?

Kaplıca cenneti olan Gönen’de vücudunuza şifa bulup ruhunuzu arındırabilirsiniz. Ekşidere Köyü ve ilçe merkezi iyi kaplıcalara ev sahipliği yapmaktadır. Ekşidere Köyü’ndeki su, hiçbir işlem görmeden, yeryüzün çıktığı doğal haliyle hizmete sunulmuştur. İlçede bulunan kaplıcalarda ise konforlu tesisler ve geniş olanaklar bulunmaktadır. Bu olanaklar dahilinde şifalı sulardan yararlanabilirsiniz.

Yeşil Gönen diye anılan Gönen Şehir Parkı’na gidip doğanın güzelliklerinin tadını çıkarın.

Gönen’de görülecek yerler listesinde bulunması gereken mimari ve tarihi yapılar da bulunmaktadır. Arkeologların ilgi alanına giren Alacaoluk Kalesi ile Babayaka Kalesi ve az onlar kadar tarihi öneme sahip olan Güvercinli Köprü mutlaka görülmelidir.

Gönen Mozaik Müzesi de mutlaka görülmesi gereken, kapsamlı bir müzedir. Listenize ekleyin.

Denizkent’te deniz, kum ve güneş üçlüsüyle buluşabilirsiniz.

Ayrıca iğne oyasıyla ilgileniyorsanız, bunun iyi yapıldığı yerde olduğunuzu bilmelisiniz. Oya Pazarı’na gidip el yapımı iğne oyalarından almalısınız.

Gönen’de ne yenir?

Balıkesir’de olmak demek, zeytin ve zeytinyağının cennetinde olmak demektir. Zeytinyağı ve zeytinyağıyla yapılmış yemeklerinden yemeden Gönen’den dönmemelisiniz.

Dağ Ilıcası’nın olduğu bölgede alabalık oldukça meşhurdur. Özellikle güveçte kaşarlı alabalık yemeniz gereken özel bir lezzettir.

Höşmerim tatlısını seviyorsanız, güzel yapılan yerde olduğunuzu bilmelisiniz.

Ayrıca Gönen’in kelle peyniri de pek meşhurdur, sadece yemekle kalmayın, evinize de alın.

Gönen’de nerede kalınır?

Gönen’in merkezinde her bütçeye uygun otel seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca kaplıcaların olduğu bölgelerde termal tesisler bulunmaktadır.

Şifalı bir tatil için Gönen’e gelin ve biriken yorgunluğunuzu üzerinizden atın. Gönen otobüs bileti satın alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Gönen Otogarları

Gönen Otogarı Altay, 6. Sk. No:4, 10900 Gönen/Balıkesir, Türkiye

Gönen Otelleri

bus