Cizre Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Cizre Hakkında Bilgi

NÜFUS 131.816
YÜZ ÖLÇÜMÜ 444 km²
İL Şırnak
TELEFON KODU 0 486
PLAKA KODU 73
OTOGAR SAYISI 1

Cizre Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Şırnak, ülkemizin turistik açıdan gereken değeri göremeyen ilçelerinden biridir. Ancak burada görülmesi gereken pek çok güzel yer vardır ve Cizre de onlardan biridir. Cizre, çeşitli tarihi kalıntılara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Cizre otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Cizre otobüs seferleri pek az firma tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com sayfamızda görebilirsiniz. Firmaların arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak kendiniz için en uygun olanı seçip Cizre otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Cizre’de nereler gezilir?

Cizre, tarihi kalıntı ve yapı açısından oldukça zengin bir yerdir. Bu yapıları görmek ve keşfetmek için mutlaka gitmelisiniz.

Hz. Nuh Peygamberin Türbesi ve XIV. yüzyıldan kalma Kırmızı Medrese, Cizre’de görülmesi gereken tarihi yapılar arasında ilk sıralarda yer alırlar.

Mecidiyye Medresesi de görülmesi gereken tarihi yapılar arasında bulunmaktadır.

Yeni Çarşı içerisinde bulunan Mushafireş Camii’ni de görülecek yerler listesinde yer almaktadır.

Babillerin zamanından kalma ve Kebeli diye bilinen Babil Kalesi, pek çok kalıntıya ve önemli esere ev sahipliği yapmaktadır.

Şazeh Medresesi uzun bir geçmiş sahip yapılardan biridir.

Şeyh Said-i Merhum Merhum Camii ve Meydan Camii de belli Cizre Beyleri tarafından yapılmış ve tarihi açıdan önem taşıyan yapılar arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra; Çağlayan Kalesi, Finik Ören Yeri, Babil Ören Yeri, Şeyh Ahmet El-Cezeri Türbesi, Cizre Surları, Şah Ören Yeri, Bazebde Ören Yeri ve Mehmet Ağa Kasrı gibi tarihi mekanlar da sizin ziyaretinizi beklemektedir.

Cizre’de ne yenir?

Cizre’de birbirinden güzel lezzetler tadabilirsiniz. Buraya geldiğinizde mutlaka yemeniz tavsiye edilen yemekler arasında; kutlık, serbidev, perde pilavı, kipe, hekeheşandi, şımşıpe, meyre, birinzer, mahmılatık, fıreydin ve suryaz gibi lezzetler vardır.

Cizre’de nerede kalınır?

Cizre’de konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Birkaç tane orta çaplı otel ve öğretmenevi bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Cizre, Şırnak’ın en önemli ilçesidir. Ev sahipliği yaptığı ören yerleri ve tarihi yapıları mutlaka gördükçe buranın güzelliğini de daha iyi göreceksiniz. Seyahatiniz için obilet.com üzerinden Cizre otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Cizre Otogarları

Cizre Merkezli Aktif Otobüs Firmaları


Cizre Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Cizre Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız