Burdur Otobüs Bileti

Burdur Hakkında Bilgi

NÜFUS 257.267
YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.134 km²
TELEFON KODU 0 248
PLAKA KODU 15
OTOGAR SAYISI 1

Burdur Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Burdur, Akdeniz’e yakın ama İç Anadolu kültürünü bünyesinde barındıran bir şehirdir. Şehirde gezilecek pek çok yer ve tadılacak pek çok lezzetli yemek bulunmaktadır. Bu deneyimi yaşamak için obilet.com üzerinden Burdur otobüs bileti satın alıp şehre gitmelisiniz.

Burdur otobüs seferleri düzenleyen firmaların tamamını obilet.com’da detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Her birinin sahip olduğu fiyat ve özellikleri kıyaslayın. Kendiniz için ekonomik ve uygun olan Burdur otobüs biletini online olarak satın alın.

Burdur’da nereler gezilir?

Şehrin tarihi yapılarına giderek gezmeye başlayabilirsiniz. Ulu Camii, İncirhan, Susuz Kervansaray gibi yapıları gezmelisiniz.

Taş oda, Baki Bey Konağı, Mısırlılar Evi gibi yapılar da mimari ve tarihi açıdan görünmesi gereken diğer yapılardır.

Şehrin sessiz ve doğayla iç içe olan yerlerine gidip huzuru bulabilirsiniz. Sütçüler Sığla Ormanı Tabiatı Koruma Alanı, bu arayış için ilk durağınız olabilir. Gölleri ile meşhur ola bu şehirde; Burdur Gölü, Selda Gölü, Karacaören Barajı göllerini de muhakkak görmelisiniz. Burada göl etrafında yürüyüş yapabilir, yüzebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sefer Yitiği Mağarası ve İnsuyu Mağarası da eşsiz güzelliğe sahip yapılardır.

Antik kentler açısından da zengin bir şehirde olduğunuzu bilmelisiniz. Sagalassos Antik Kenti, Cremna Antik Kenti, Kibyra Antik Kenti ve Kuruçay Höyüğü’nü de ziyaret edebilirsiniz.

Burdur’da ne yenir?

Burdur’da Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgesinin bir karmasıdır. Testi kebabı, Burdur şişi, kömbe, gazel böreği, çekme, arabaşı, pirinç çorbası, soğanlı kazan eti, sac böreği, sac kebabı, bulgur pilavı, katmer gibi yemekler meşhur yemekleridir.

Haşhaş helvası, patlıcan reçeli, kabak helvası, haşhaş helvası, ceviz helvası gibi tatlılar da yöresel lezzetlerdendir. Patlıcan reçelinden evinize de satın alabilirsiniz.

Burdur pidesi de oldukça lezzetlidir, muhakkak tatmalısınız.

Burdur’da nerede kalınır?

Burdur’un merkezinde küçük otellerden büyük otellere kadar uzanan bir konaklama seçeneği mevcuttur. Bütçenize uygun olan otelde konaklayabilirsiniz

Burdur’a seyahat etmek isterseniz, obilet.com üzerinden Burdur otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz. Tarihi yapıları, antik kentleri ve üç bölgenin etkisini üstünde taşıyan kültürüyle Burdur’u çok seveceksiniz.

Burdur Otogarları

Burdur Otogarı +902482331315 Aydınlıkevler, Armağan İlci Blv. No:103, 15040 Merkez/Burdur

Burdur Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Burdur Otelleri

bus