Bus Tickets to Zeyrek

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Zeyrek

CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Zeyrek Bus Ticket

Erzurum ilinin İspir ilçesine bağlı olan Zeyrek beldesi, Erzurum il merkezine ortalama 90 kilometre, İspir ilçesine ise 53 kilometre uzaklıkta konumlanmış bulunuyor. Beldenin genel geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılık olarak biliniyor.

Zeyrek otobüs firmaları kapsamında ise Esadaş Turizm, Kamil Koç Turizm ve Cesur Bingöl Turizm öne çıkıyor. Erzurum il merkezinden Zeyrek bölgesine ulaşımlar ise toplu taşıma araçları dolmuş ve minibüsler ile yapılabiliyor.

Zeyrek’te Gezilecek Yerler

  • Zeyrek Çayı: Zeyrek otobüs bileti aldıktan sonra ulaşım sağlanan Zeyrek’de gidebileceğiniz Zeyrek Çayı, bölgede görülmeye değer en önemli güzelliklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İspir ilçesine bağlı olan Zeyrek, küçük fakat sevimli bir belde olarak biliniyor. Beldeye yakın olan İspir ilçe merkezinde de gezip görülmeye değer birçok gezi alanı yer alıyor. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Zeyrek beldesine oldukça yakın konumlanan İspir ilçesinde kale kalıntıları gibi farklı destinasyon seçenekleri bulunuyor.

Zeyrek’te Ne Yenir?

Doğu Anadolu’nun öne çıkan şehirlerinden biri olan Erzurum’un bir beldesi olan Zeyrek, farklı yemek kültürlerini de bünyesinde barındırıyor. Zeyrek otobüs seferleri ile bölgeye ulaşım sağladıktan sonra ziyaretçilerin tatması gereken birden fazla yöresel yemek bulunuyor.

  • Kuru Fasulye: Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan kuru fasulye, Zeyrek bölgesinde yer alan bir yöresel yemek olarak biliniyor, Et, kuru fasulye ve çeşitli baharatlar ile zenginleştirilen bu lezzet Zeyrek’te mutlaka tadılması gereken yemeklerden bir tanesi olarak kabul ediliyor.
  • Tel Halvası: Tereyağı, un, limon suyu, şeker ile yapılan ve oldukça emek isteyen bu tatlı türü de Zeyrek’e yolu düşen konukların mutlaka denemesi gereken bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor.
  • Lobiye Pancarı: Çaşur (Çaşır) otunun farklı baharatlar ile kavrulması sonucu ortaya çıkan bu yemek, Zeyrek bölgesinde sıklıkla yapılan bir lezzet olarak biliniyor. Farklı tadı ve faydalı olması sebebiyle Zeyrek’e gelindiğinde denemeden dönülmemesi gereken bir lezzet olarak kabul ediliyor.

Zeyrek’te Nerede Kalınır?

İspir ilçesinin bir mahallesi olan Zeyrek’te konaklama alanı olarak İspir ilçesinde bulunan pansiyon, otel ve apart otelleri değerlendirebilirsiniz.

Zeyrek otobüs bileti fiyatlarına göz atarken, İspir konaklama seçenekleri fiyatlarını da değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz Erzurum uçak bileti alabilir ve hava yolu ile şehre ulaşabilirsiniz. Erzurum uçuşları ile şehre vardıktan sonra kısa bir kara yolu yolculuğu ile Zeyrek bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Zeyrek

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Zeyrek

bus