Bus Tickets to Yesilkent

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yesilkent

CITY Kahramanmaraş
PHONE CODE 0 344
LICENSE PLATE CODE 46
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Yesilkent Bus Ticket

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı bulunan Yeşilkent Köyü’nün il merkezi ile arasında 123 km uzaklık bulunuyor. Yeşilkent’e ulaşmak için yaptığınız otobüs yolculuğu, şehrin terminalinde son buluyor.

Bu ilçeye ulaşmak için şehir merkezinden Yeşilkent Köyü’ne giden minibüs hatlarını kullanabilirsiniz. Yeşilkent otobüs firmaları arasında; Süha Turizm, Mardin Seyahat, Kahta Petrol Turizm, Öz Gülaras Turizm, Adıyaman Ünal Turizm, Ak Aksu Turizm, Ede Turizm ve Lüks Kahramanmaraş Turizm firmaları yer alıyor.

Yeşilkent’te Gezilecek Yerler

Yeşilkent otobüs seferleri ile kolaylıkla gidebileceğiniz, çevredeki tarihi yapılar ve doğa alanları şöyle sıralanıyor:

  • Köroğlu Kalesi: Romalılar ve Abbasiler Dönemi’nde inşa edildiği tahmin edilen kale, zamanında gözetleme kulesi olarak kullanılıyor. Fakat günümüze kadar korunarak gelmeyi başaramayıp harabe bir görünüm sergiliyor.
  • Kırk Mağaralar: Tepecikler üzerine oyulmuş çok sayıda mağara bulunuyor. Bu mağaraların M.Ö. 3500-4000’lü yıllara denk gelen bir tarihi geçmişi bulunuyor.
  • Kartalkaya Barajı: 1971 yılında hizmete açılan bu baraj, Göksu Çayı üzerinde yer alıyor.

Yeşilkent’te Ne Yenir?

Yeşilkent otobüs bileti alarak geçirdiğiniz yolculuğun sonunda Yeşilkent ilçesine vardığınızda tadına bakmanız gereken yöresel lezzetler:

  • Maraş Köftesi: Patlıcan, domates ve biber ile yapılan bu köfte, uzun şişelerde sunum yapılıyor. Aynı zamanda yanında kuş üzümlü pilav da servis ediliyor.
  • Pazı Sarması: Pazı yaprağından yapılan bu sarma, Yeşilkent mutfaklarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
  • Tarhana Çorbası: Diğer tarhana çorbalarından farklı olarak, Maraş yöresine ait tarhana çorbası, nohut ve şalgam ile yapılıyor.
  • Maraş Dondurması: Yeşilkent’te her dondurmacıda bulabileceğiniz Maraş Dondurması, bölgenin yöresel lezzetleri arasında yerini alıyor.

Yeşilkent’te Nerede Kalınır?

Yeşilkent’e gittiğiniz zaman konaklayabileceğiniz; apart oteller, 3 ve 4 yıldızlı lüks oteller, resort oteller ve han butik oteller bulunuyor. Yüksek konfor vadeden otellerde konaklamak için siz de Yeşilkent otobüs bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Alternatif olarak Kahramanmaraş uçak bileti satın alarak, uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Kahramanmaraş uçuşları sonunda, şehre iniş yaptığınızda Yeşilkent’te konaklayacağınız otele kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Yesilkent

bus