Bus Tickets to Yalak

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Yalak

CITY Kayseri
PHONE CODE 0 352
LICENSE PLATE CODE 38
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Yalak Bus Ticket

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerden biri Kayseri. Kayseri iline bağlı 16 tane ilçe bulunuyor. Bu ilçelerden biri de Sarız. Yalak, Sarız ilçesine bağlı bir kasaba. Sarız, Kayseri’ye en uzak noktada bulunan ilçe olarak biliniyor. Sarız’a bağlı Yalak ile Kayseri şehir merkezi yaklaşık 145 km.

Yalak’a ulaşım sağlamak için birtakım alternatifler mevcut. Sarız’a ya da Kayseri il merkezine ulaşabilmek için çeşitli otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz. Yalak otobüs firmaları kapsamında Süha Turizm, İnci Turizm ve Devran öne çıkıyor.

Yalak’ta Gezilecek Yerler

Yalak’ın konumu itibariyle yıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı biliniyor. Bu nedenle Yalak’ta ziyaret edilecek yerler mevcut. Yalak otobüs bileti satın aldıktan sonra bu alanları görebilirsiniz. Bu alanlardan bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Tavla Höyük: Roma ve Eski Tunç Çağı’na ait seramiklerin bulunduğu bu höyük görülmeye değer.
  • Yunak Taşı Siti: Bu alanda Roma döneminden kalma bir sunak çıkarıldığı biliniyor. Sit alanında, görülmesi gereken eski medeniyetlerden kalma iri kesme taşlar bulunuyor.
  • Bunların dışında ise Osmanlı ve Selçuklu döneminden kalma pek çok hamam, kümbet ve çeşitli yapılar bulunuyor.

Yalak’ta Ne Yenir?

Yalak otobüs bileti satın aldıktan sonra kasabada Kayseri’nin birbirinden özel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Yalak’ta yiyebileceğiniz yemeklerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Pastırma: Kayseri denildiği zaman akıllara ilk gelen yiyeceklerden biri olan pastırmayı Yalak’a gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.
  • Kayseri Mantısı: Ülkemizin en ünlü yemeklerinden biri Kayseri mantısını Yalak otobüs seferlerini kullanarak farklı işletmelerde yiyebilirsiniz.
  • Saray Pilavı: Ayran ve turşu ile servis edilen, içerisinde badem ve tavuk eti ya da kuşbaşı et bulunan bu yemeği mutlaka tatmalısınız.

Yalak’ta Nerede Kalınır?

Yalak kasabasında ve Sarız ilçe sınırları içerisinde konaklama ihtiyacınızı giderebileceğiniz her şey dahil tesisler bulunuyor. Dilerseniz bu tesislerden faydalanabilir ya da Kayseri il merkezindeki otellerden faydalanabilirsiniz. Yalak yılın belli dönemlerinde sık sık ziyaret edildiği için Yalak otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve tesisler için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece dilediğiniz konaklama seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Yalak’a kara yolu dışında Kayseri uçak bileti satın alarak hava yolu ile de ulaşabilirsiniz. Kayseri uçuşları ile havaalanına ulaştıktan sonra çeşitli ulaşım araçlarıyla konaklayacağınız tesise ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Yalak

bus