Bus Tickets to Uzundere

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Uzundere

POPULATION 8,058
LAND AREA 505 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Uzundere Bus Ticket

Uzundere Erzurum ilinin en güzel ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geçmişte birçok uygarlığı topraklarında barındırmış olan Uzundere; Hititler, Persler, Sasaniler, Vaspuragan Krallığı ve Osmanlı İmparatorluğu gibi tarihte önemli yerlere sahip olan uygarlıklara ev sahipliği yapmış olmasıyla anılıyor. Erzurum il merkezine ise ortalama 84 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

Uzundere otobüs firmaları, Uzundere ilçe otobüs terminaline seferler düzenliyor ve bu firmaların en başında ise Erzurumlular Seyahat ve Esedaş Turizm geliyor. Erzurum uçuşları kara yolu ile yolculuk yapmak yerine uçak yolculuğu yapmayı tercih eden yolcular için bir diğer alternatif olarak bulunuyor. Erzurum uçak bileti yine Erzurum Havaalanı’na alındıktan sonra, havaalanından ilçe merkezine kısa bir kara yolu yolculuğu sonrasında ulaşım sağlanabiliyor.

Uzundere’de Gezilecek Yerler

  • Özki Kilisesi: Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Uzundere, tarihi kültür mirasları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu tarihi kültür portallarından ilki ise Özki Kilisesi olarak listemizde yer alıyor. Uzundere otobüs seferleri ile kolayca ulaşım sağlanan bu destinasyonun muhakkak gidip görülmesi tavsiye ediliyor.
  • Yedigöller: Tortum ilçesine de komşu olan Uzundere, Tortum Şelalesi’nden akan suların oluşturduğu yedi adet göl ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Çevresinde bulunan ağaçlık alan ve doğal tabiat ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan bu destinasyon da Uzundere’de var olan birçok gezi alanından sadece biri olarak listemizde yerini alıyor.

Uzundere’de Ne Yenir?

Uzundere ilçesi Erzurum yöresel lezzetlerinin yanı sıra bünyesinde bulunan farklı tatları da konuklarının beğenisine sunuyor. Uzundere otobüs bileti alınıp ilçeye ulaşıldıktan sonra Yufka yağlaması, Keleçaş, kavurmalı tirit, tava ketesi, cevizli erişte gibi alışılagelmişin dışında isimlere sahip oldukça lezzetli yöresel yemeklerin Uzundere ilçesinde deneyimlenmesi gereken başlıca lezzetler olduğu düşünülüyor.

Uzundere’de Nerede Kalınır?

Uzundere, konaklama alanında da ziyaretçilerini oldukça konforlu bir biçimde ağırlıyor. Otel, motel gibi seçeneklerin yanı sıra pansiyon ve apart otelleri ile de ekonomik fakat rahat bir konaklama alternatifi yaratıyor. Yolcuların Uzundere otobüs bilet fiyatları araştırması yaparken bu konaklama olanaklarını da gözden geçirmesi tavsiye ediliyor.

Bus Stations in Uzundere

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Uzundere

bus