Bus Tickets to Ula

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ula

POPULATION 23,618
LAND AREA 479 km²
CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ula Bus Ticket

Muğla ilinin en güzel ilçelerinden biri olan Ula; inanılmaz doğası, denizi ve tabiatı ile her yıl on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Huzurun ve doğanın muazzam bir biçimde bir araya geldiği Ula, Muğla merkeze ortalama 16 kilometre uzaklıkta konumlanmış bulunuyor.

Ula otobüs firmaları Muğla merkez otogarına seferler düzenliyor. Ula ilçesine ulaşım sağlayan firmalar arasında ise Kamil Koç turizm, Anadolu turizm ve Efe Tur ön plana çıkıyor. Muğla merkez otogarına yapılan yolculuk sonrası Ula ilçe merkezine ulaşımlar ise otobüs ve minibüsler ile sağlanıyor.

Ula’da Gezilecek Yerler

Ula ilçesi muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi kültürel mirasları ile de dikkat çekiyor.

Thera Antik Kenti: Ula ilçesinde en önemli tarihi yapılardan olan Thera Antik kenti, gezip görülmesi gereken yerler listemizde ilk sırada yer alıyor. Ula otobüs seferleri ile de kolayca girilebilen bu alan, ziyaretçilerine tarihe uzanan bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

Yedi Delik Mağarası: Karya uygarlığına ait olduğu düşünülen bu mağara da 14 adet kaya mezar bulunuyor. Tarihi açıdan oldukça önemli olan bu deatinasyon, Ula'da ziyaretçilerini bekliyor.

Ula’da Ne Yenir?

Ula, deniz kenarında konumlanmış bir ilçe olarak elbette öncelikle deniz mahsüllü yemekleri ile ön plana çıkıyor. Ula otobüs bileti alınıp ilçeye ulaşım sağlandıktan sonra denenmesi gereken birçok farklı lezzet bulunuyor.

  • Çökertme Kebabı: julyen doğranmış etin çeşitli baharatlar ve zeytinyağı ile pişirilmesi sonrası kızarmış patates ve yoğurt ile servis edildiği Çökertme kebabı, Ula’da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden biri olarak kabul ediliyor.
  • Deniz Börülcesi Salatası: Deniz börülcesi salatası, muhteşem bir lezzete sahip olan deniz börülcesinin limon, sarımsak ve zeytinyağı gibi baharatlar ile zenginleştirilmesi sonrası ortaya çıkıyor. Değişik bir lezzeti keşfetmek isteyen kullanıcıların bu yemeği es geçmemeleri tavsiye ediliyor.
  • Turp Salatası: Bilinen en sağlıklı sebzelerden biri olan Turp ile yapılan turp salatası, limon, maydonoz, zeytinyağı ile tatlandırılarak servis ediliyor. Daha önce bu lezzeti denememiş olan ziyaretçilerin en az bir kez tadına bakması gerekiyor.

Ula’da Nerede Kalınır?

Muğla ilinin Ula ilçesi, yılda on binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bölge; muhteşem koyları, plajları ve tabiatı ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Ula ilçesi konaklama açısından da birden fazla seçeneği ziyaretçilerin hizmetine sunuyor. Oteller, pansiyonlar, apart oteller ve butik oteller, bu seçenekler arasında yer alıyor. Ula otobüs bilet fiyatları araştırması yapan konukların konaklama seçeneklerine de göz atmaları tavsiye ediliyor.

Dilerseniz Muğla uçak bileti alabilir ve havayolu ile şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla uçuşları ile ilçeye vardıktan sonra ise kolaylıkla konaklama alanınıza gidebilirsiniz.

Bus Stations in Ula

Operating Carriers Based in Ula

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Ula

Ula Hotels

bus