Bus Tickets to Uchisar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Uchisar

CITY Nevşehir
PHONE CODE 0 384
LICENSE PLATE CODE 50
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Uchisar Bus Ticket

Nevşehir’in Merkez ilçesine bağlı bir belde olan Uçhisar, yaklaşık 4500 kişilik bir nüfusa sahip. Karasal iklimin etkili olduğu bölge, turistik ve tarihi yönüyle önemli beldelerinden biri olup Göreme yolu üzerinde bulunuyor. Pers döneminde Kral Yolu, Selçuklu döneminde ise İpek Yolu üzerinde bulunan Uçhisar, oldukça zengin bir kültür barındırıyor. Aynı zamanda kentin öne çıkan yerlerinden biri olan Kapadokya’ya da yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunuyor.

Uçhisar’a hem otobüs hem de uçak ile ulaşım sağlanabiliyor. Uçhisar otobüs firmaları geniş yelpazeye sahip. Uçhisar otobüs seferleri, bölgenin turistik bir yer olmasından dolayı oldukça fazla gerçekleştiriliyor. Öncü, Metro, Nevşehir Seyahat, Kamil Koç gibi firmalarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat Uçhisar’a doğrudan otobüs olmadığı için önce kent otogarında inmeniz, daha sonra ise yarım saatte bir kalkan Göreme dolmuşlarına binmeniz gerekiyor. Uçak ile seyahat etmek isteyenler ise önce Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na iniş yapıyor. Nevşehir’e uçuş süresi, uçağın kalkış yerine göre farklılık gösterse de oldukça kısa sürüyor. Havalimanından direkt Uçhisar’a giden bir toplu taşıma bulunmuyor. Bölgeye ulaşmak için taksi, özel araç kiralama veya otelin sunduğu araçlardan birini tercih edebilirsiniz. Nevşehir uçak bileti alırken ise tarihleri incelemeniz öneriliyor. Böylece bileti erken dönemde almaya çalışarak daha uygun fiyata bilet yakalamanız mümkün oluyor.

Uçhisar’da Gezilecek Yerler

Uçhisar, tarihi yönü ve ev sahipliği yaptığı değerlerle oldukça zengin bir kültüre sahip. Uçhisar otobüs bileti aldıktan sonra gezilecek yerlerin listesini yapabilirsiniz. Bölgede gezilecek yerlerden bazıları şöyle sıralanıyor:

 • Uçhisar Kalesi: Kapadokya Gözü olarak da bilinen kale, ayrıca Kapadokya’nın en yüksek noktası oluyor.
 • Tığraz Kalesi: Yamaca inşa edilmiş bir yeraltı sığınağı olarak dikkat çekiyor.
 • Kuran Kalesi: Eskiden dini metinlerin biriktirildiği bir yer olarak tarihi öneme sahip.
 • Karakale: Geç Roma-Bizans döneminde yapıldığı düşünülen kalelerden biri oluyor.
 • Güvercinlik Kalesi: Trekkingyapmak isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Uçhisar ve Göreme olmak üzere iki girişi mevcut.
 • Cevizli: Peribacaları Deresi adıyla da biliniyor. Yürüyüş yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri oluyor.

Uçhisar’da Ne Yenir?

Nevşehir uçuşları veya otobüs yolculukları sonrasında yöresel lezzetleri denemeniz tavsiye ediliyor. İşte Uçhisar’da tadabileceğiniz lezzetler arasında şunlar yer alıyor:

 • Testi Kebabı,
 • Kabak Çekirdekli Erişte,
 • Yaprak Sarma,
 • Ürgüp Köfte,
 • Düğü Çorbası,
 • Kuru Kaymak,
 • Dolaz.

Uçhisar’da Nerede Kalınır?

Uçhisar, konaklama konusunda lüks imkânlar sunuyor. Uçhisar otobüs bilet fiyatları, uçak bileti fiyatları, konaklama ücretleri ve imkânları, merak edilen sorular arasında yer alıyor. Erken rezervasyonla birlikte indirimlerin tamamından yararlanabilirsiniz. Bölge, lüks veya butik otellerle ziyaretçilere hizmet veriyor. Aynı zamanda Uçhisar otelleri, tarihi açıdan bir birikime ve modernizmi birleştiren mimariye sahip. Bunun yanı sıra ise oteller, uluslararası standartlarda hizmet sunarak ziyaretçilerini büyülüyor.

Bus Stations in Uchisar

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Uchisar

Uchisar Hotels

bus