Bus Tickets to Tortum

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tortum

POPULATION 16,007
LAND AREA 1,463 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tortum Bus Ticket

Erzurum ilinin bir ilçesi olan Tortum, doğal güzellikleri ve muazzam tabiatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Erzurum il merkezine ortalama 55 km uzaklıkta konumlanan ilçeye ulaşımlar kara yolu ile yapılıyor. Erzurum uçuşları ise kara yolu yerine hava yolu ile yolculuk yapmayı tercih eden yolculara farklı bir alternatif seçeneği sunuyor. Erzurum uçak bileti alarakErzurum Havaalanı üzerinden yolculuğa çıkabilirsiniz.

İlçeye yolculuk imkanı sağlayan Tortum otobüs firmaları arasında en dikkat çekenler ise Erzurumlular Seyahat ve Esedaş Turizm oluyor. Erzurum Otogarı’na iniş yapıldıktan sonra ilçeye düzenli bir şekilde gidiş geliş seferleri yapan otobüs ve minibüs araçları ile ulaşım oldukça kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra otobüs firmalarının direkt Tortum üzerinden ilerleyen güzergahları da bulunuyor. Yapılan yolculuk sonrası ilçeye ulaşımlar ise il merkezinden ilçeye seferler düzenleyen minibüs ve otobüsler ile kısa bir kara yolu yolculuğu ile sağlanıyor.

Tortum'da Gezilecek Yerler

 • Tortum Gölü: Tortum otobüs seferleri ile de gidilebilen yüksek dağlarla çevrili gözalıcı bir turkuaz renge sahip bu gölü, Tortum’a yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gerekiyor.
 • Tortum Şelalesi: Tortum denince akla ilk gelen destinasyonlar arasında yerini alan Tortum Şelalesi de mutlaka gidip görülmesi gereken yerler listemizde yerini alıyor.
 • Tortum Cam Seyir Terası: Özellikle adrenalin düşkünü konukların ilgi gösterdiği bu eşsiz yer, heyecan dolu anları deneyimlemek isteyen konukları bekliyor.

Tortum’da Ne Yenir?

Tortum, Erzurum ilinin farklı ve geleneksel lezzetlerini ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor. Tortum otobüs bileti alındıktan sonra ilçeye ulaşımın tamamlanmasının ardından denenmesi gereken başlıca lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor.

 • Erzurum Cağ Kebabı,
 • Kete,
 • Çiriş,
 • Lalanga,
 • Herse,
 • Dut Çullaması,
 • Demir Tatlısı,
 • Erzurum helvası gibi farklı tatlar onlarca farklı geleneksel lezzetlerden sadece birkaç tanesi olarak yerini alıyor.

Tortum’da Nerede Kalınır?

Tortum’da konaklama açısından birçok farklı seçenek bulunuyor. Otellerin yanı sıra pansiyonlar, apartlar ve butik oteller bu seçenekler arasında yer alırken konuklarına konforlu ve rahat bir konaklama alanı sunuyor. Yolcuların Tortum otobüs bilet fiyatları araştırması yaparken konaklama seçeneklerine de göz atmaları tavsiye ediliyor.

Bus Stations in Tortum

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Tortum

Popular Bus Trips Departing From
Tortum

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tortum

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus