Bus Tickets to Tekeli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tekeli

CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tekeli Bus Ticket

Mersin’in kıyı şeridindeki beldelerden biri olan Tekeli, Bozyazı ilçesine bağlı uğrak bir tatil noktası. Bu yer, Anamur ve Aydıncık ilçeleriyle çevreleniyor ayrıca Akdeniz kıyısının en güneydeki noktalarından biri. Tekeli, ziyaretçilere hem uygun fiyatlı hem de güneşli bir tatil fırsatı sunuyor. Ayrıca Tekeli’den çevredeki ilçelere kısa sürede ulaşarak birçok doğal ve tarihi noktayı keşfetmeniz de mümkün.

En yakın havalimanlarından (Adana Şakir Paşa ve Antalya Havalimanları) beldeye varmak üç saatten fazla sürdüğünden uçakla iniş yapan misafirler, otobüs aktarması yapmak durumunda kalıyor. Hava yolundan kara yoluna aktarma yapmak istemeyen Tekeli ziyaretçileri, genellikle yalnızca kara yolunu kullanmayı tercih ediyorlar. Tekeli’ye kara yolu ile gelmek isteyen ziyaretçilerin; Manavgat, Aydıncık, Anamur, Silifke, Mut gibi ilçelerden ve yakınlardaki şehirlerden (Osmaniye, Antalya, Konya, Adana) doğrudan yapılan otobüs seferleriyle ulaşması mümkün. Bu seferleri yapan Özkaymak, Mersin Nur gibi Tekeli otobüs firmaları arasından tercihlerini yaparak beldeye ulaşıyorlar. Tekeli’den Bozyazı’nın merkezine, Mersin-Antalya yolu üzerinden ulaşmak yaklaşık 15 dakika (20 km) sürüyor. Bozyazı Otogarı’na gelen otobüslerden aktarma yaparak da Tekeli’ye kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Tekeli’de Gezilecek Yerler

Tekeli otobüs biletinizle beldeye vardıktan sonra, bölgede gezebileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

  • Nagidos Antik Kenti ve yakınında bulunan Antik Liman, ziyaretçileri antik döneme bir yolculuğa çıkarıyor. Akdeniz uygarlıklarının tarımsal, ticari faaliyetleri hakkında bilgi edinmek ve antik atmosferi deneyimlemek için doğru bir yer.
  • Akdeniz bitki örtüsünün defne, kızılçam gibi karakteristik bitkilerine ve iklimine adapte olmuş yaban tavşanı gibi canlılara rastlayabileceğiniz Dikilitaş Tabiat Parkı, ziyaretçilere piknik ve kamp yapma fırsatı sunuyor.
  • Denize girip serinlemek isteyen ziyaretçilere, Tekeli’ye yaklaşık 28 km mesafede bulunan Toslaklar Koyu’na uğramalarını öneriyoruz. Toslaklar Koyu, bölgede en çok tercih edilen denize giriş noktalarından. Bunun nedeni, suyunun masmavi ve tertemiz olması. Ayrıca dilerseniz koydaki tesislerde vakit geçirebilirsiniz.

Tekeli’de Ne Yenir?

Bölgeyi gezdikten sonra sıra yemek molasına geliyor. Yörenin leziz yemeklerini Tekeli ve çevresindeki meşhur restoranlarda tatmanız mümkün. Tekeli otobüs seferleriyle dönüş yapmadan önce aşağıdaki lezzetleri mutlaka denemenizi öneriyoruz:

  • Deniz kıyısında konumlanmış restaurantlarda sunulan taze deniz balıklarının tadını deniz manzarası eşliğinde çıkarabilirsiniz.
  • Sulu yemeklerin tadına bakmak isteyenler de birçok seçeneğe sahip. Kolakas adıyla da bilinen gölevez bitkisinden yapılan gölevez yemeği, yörenin en popüler yemeklerinden.
  • Dağlardan toplanan maş bitkisinin kaynatılmasıyla yapılan maş çorbası, eşsiz bir lezzet. Dilerseniz bitkiyi, kurulan yerel pazarlardan kendiniz de temin edebiliyorsunuz.
  • Türkiye’nin birçok şehrinde çok sevilen arabaşı çorbasının yöreye özgü varyasyonunu da tatmadan gitmemenizi öneriyoruz.

Tekeli’de Nerede Kalınır?

Tekeli otobüs bilet fiyatları, seyahat ettiğiniz döneme ve hareket noktanıza göre değişiklik gösterse de bu yer; Akdeniz’in masmavi koylarında denize girmek ve sıcacık havaların tadını çıkarmak isteyenler için bütçe dostu bir tatil noktası çünkü hem Tekeli’ye ulaşım hem de Tekeli’de konaklama gayet uygun fiyatlı. Bölgede denize sıfır tatil köyü ve dinlenme tesisi (resort) tarzında otellerin yanı sıra şehir manzaralı pansiyonlara da rastlamak mümkün. Otellerde birçok çeşitte oda bulunuyor. İster standart odaları ya da ailelere özel odaları isterseniz de suit odaları tercih edebilirsiniz.

Bus Stations in Tekeli

Popular Bus Trips Departing From
Tekeli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Tekeli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus