Bus Tickets to Taspinar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Taspinar

CITY Aksaray
PHONE CODE 0 382
LICENSE PLATE CODE 68
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Taspinar Bus Ticket

Aksaray’ın ilçelerinden biri olan Taşpınar’a, 1957 yılında belediye özelliği kazandırılıyor. İlçe, kent merkezinden 27 km uzaklıkta konumlanıyor. Bölgeyi öne çıkaran özelliği ise halıları oluyor. Taşpınar Aksaray halıları, dünya genelindeki ünüyle biliniyor. Dolayısıyla Taşpınar ilçesi denilince akla ilk olarak halıları geliyor.

Taşpınar otobüs bilet fiyatları, bütçe dostu olarak karşınıza çıkıyor. Taşpınar otobüs firmalarının en bilinenleri arasında Kamil Koç ve Mersin Nur Turizm yer alıyor. Taşpınar otobüs seferlerinden birini tercih ettikten sonra ise bu yöreye gelebilir, binlerce yıllık tarihi olan güzellikleri görebilirsiniz.

Taşpınar’da Gezilecek Yerler

Taşpınar, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerinin dikkatini çekiyor. Taşpınar otobüs biletinizialdıktan sonra bu yöreyi ziyaret ettiğinizde, gezmeniz için tavsiye edilen yerler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Aksaray Müzesi: Aksaray’ın merkezinde konumlanıyor. Müze, en eski dönemde yapılan beyin ameliyatlarının izlerini taşıyan kafatası modellerini sergiliyor.
  • Ihlara Vadisi: Aksaray’a yakın konumda olan vadiyi günübirlik gezebilirsiniz.
  • Eğri Minare: Selçuklu zamanında yapıldığı biliniyor. Minarenin mimari yönü dikkat çekiyor.
  • Kapadokya: Mekâna yakın bir konumda olan bu ilçeden geçiş yapabilirsiniz. Kapadokya’ya dilerseniz günübirlik bir gezi de düzenleyebilirsiniz.

Taşpınar’da Ne Yenir?

Aksaray uçuşlarından birini tercih ederek gelebileceğiniz bölgelerden biri olan Taşpınar, sonrasında size harika yöresel lezzetler sunuyor. Bunlar arasında ise özellikle de şu lezzetler öne çıkıyor:

  • Ayva dolması,
  • Papara,
  • Şepe.

Taşpınar’da Nerede Kalınır?

Aksaray uçak biletini aldıktan sonra ister bölgeye geldiğinizde isterseniz de gelmeden önce konaklayacağınız yeri belirleyebilirsiniz. İlçede konaklama yerleri için alternatifler oldukça fazla. Özellikle yıldızlı oteller, Taşpınar ilçesinde çoğunluğu oluşturuyor. Buna göre dilerseniz herhangi bir yıldızlı otelde kalabilirsiniz. Ayrıca konak tarzındaki otellerde de konaklayabilirsiniz. Ayrıca Spa Resort tarzı oteller de yine tercih edilen konaklama yerleri arasında geliyor.

Bus Stations in Taspinar

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Taspinar

bus