Bus Tickets to Tashkent

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Tashkent

POPULATION 6,420
LAND AREA 457 km²
CITY Konya
PHONE CODE 0 332
LICENSE PLATE CODE 42
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Tashkent Bus Ticket

Taşkent, Konya ilinin ilçeleri arasında yer alıyor. Taşkent merkezinin rakımı 1620 metre olup, Akdeniz sahiline kuş uçuşu uzaklığı ise 100 km civarında. Akdeniz Bölgesi’ndeki ilçe Toroslar’ın üzerinde bulunduğundan dolayı Akdeniz iklimi, karasal iklime doğru yöneliyor.

Taşkent otobüs bileti satın alıp Taşkent’e ulaştığınız zaman seyahatiniz Taşkent Otogarı’nda son buluyor. Taşkent Otobüs Terminali’nden Konya şehir merkezine ya da Taşkent mahallelerine gitmenize yardımcı olacak toplu taşıma hatları bulunuyor. Lüks Ereğli, Esadaş, Metro gibi Taşkent otobüs firmaları arasından birini tercih ederek biletinizi satın alabilirsiniz.

Taşkent’te Gezilecek Yerler

Taşkent, tarihi açıdan birçok döneme ev sahipliği yapmış bir ilçe olup, Avşarların bir süre burada yaşadığı söyleniyor. Bu tarihi ilçede gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Uzun Şıh Camii: Uzun Şıh adındaki din alimi, Yavuz Sultan Selim’in kendisine verilen altınlar ile bu camiyi yapıyor.
  • Sultan Suyu: Bu su Erenler Tepesi’nin eteğinde çıkıyor. Taşkent otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz yerde bir park ve Sultan Alaaddin Keykubat’ın at üzerindeki bir anıtı yer alıyor.

Taşkent’te Ne Yenir?

Taşkent yöresine gelirseniz ve yöresel lezzetlerden denemek isterseniz; tarhana ve ayranlı çorbayı tercih edebilirsiniz. Yemek olarak da etli kabak ve etli pilavı deneyebilirsiniz.

  • Batırık: Görüntü olarak kısıra benzeyen Konya’ya özgü bu yemekte ilave olarak tahin bulunuyor.
  • Bamya Çorbası: Bamyaların ipte kurutulması ile elde edilen bu çorbaya ekstra et ve limon ilave ediliyor.

Taşkent’te Nerede Kalınır?

Taşkent’i ziyaret edecek olanlar için bölgede pek çok otel, apart, pansiyon ve 5 yıldızlı otel seçenekleri yer alıyor. Konaklama olarak sunulan alternatiflerin beğenildiği Taşkent işletmeleri, rahat bir konaklama olanağı sunuyor. Sizler de Taşkent otobüs bilet fiyatlarına göz atabilir, programınızı ona göre yapabilirsiniz.

Uçak ile yolculuk yapmak isterseniz Konya uçak bileti satın alabilir ve hava yolu ile Konya’ya varabilirsiniz. Konya uçuşları ile şehre geldikten sonra buradan da rahatlıkla Taşkent’e ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Tashkent

bus