Bus Tickets to Sultanhani

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sultanhani

CITY Aksaray
PHONE CODE 0 382
LICENSE PLATE CODE 68
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sultanhani Bus Ticket

Aksaray’ın ilçelerinden biri olan Sultanhanı, tarihi bir lokasyana sahip. İlçe, Roma ve Bizans döneminde geçit yolu olmasından dolayı önemli yer tutuyor. Sultanhanı, dikkat çeken mekânlarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Özellikle tarihsel süreçte Sultanhanı’ndan İpek Yolu’nun geçmesi, bölgenin önemini artırıyor. Sultanhanı yöresi, en canlı dönemini Selçuklular zamanında yaşıyor. Bu yol üzerinde bir sürü han ve kervansaray bulunuyor. İlçede zamanında bulunan Sultanhanı Kervansaray’ı, bölgenin tarihsel yönünü artırıyor. Ayrıca yörenin ismi bu kervansaraydan geliyor. Osmanlı Dönemi’nde bu yolun önemini yitirmesiyle birlikte ise kervansarayın tadilatı yapılmıyor. Ancak Cumhuriyet Dönemi’nde yaptırılıyor.

Aksaray’ın öne çıkan kentlerden biri olması, ziyaretçilerin gezi için tercih ettikleri şehir olmasına ortam hazırlıyor. Bölgeye hem kara yolu hem de hava yolu ile gelinebiliyor. Sultanhanı otobüs firmaları arasında en çok Kamil Koç ve Yeni Aksaray tercih ediliyor. İstediğiniz firmadan biletinizi alarak bu bölgeye gelebilirsiniz. Sultanhanı otobüs bilet fiyatlarına baktıktan sonra ise bölge için tatil planınızı yapabilirsiniz.

Sultanhanı’nda Gezilecek Yerler

Sultanhanı otobüs biletinizialdıktan sonra ilçeye gelebilirsiniz. Selçuklular döneminde çok önemli bir yere sahip olan bu ilçede özellikle de gezilmesi tavsiye edilen yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Sultanhanı Kervansarayı: Mekân, 1229 yılında I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılıyor. Anadolu’nun en büyük kervansarayı olarak biliniyor.
  • Hasan Dağı: Aksaray-Niğde yolunda bulunuyor. Dağın volkanından çıkan lavların etrafında güzel ve dikkat çeken görüntüler oluşuyor. Eğer giderseniz manzarayı izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sultanhanı’nda Ne Yenir?

Sultanhanı otobüs seferlerinden birini tercih ettikten sonra bölgeye gelebilir, öne çıkan yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Bu lezzetlerden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Höşmerim,
  • Kuskus pilavı,
  • Un kurabiyesi,
  • Kaygana,
  • Sıkma,
  • Aksaray tava.

Sultanhanı’nda Nerede Kalınır?

İlçeye kara yolunun yanı sıra hava yolunu seçerek de gelebilirsiniz. Konforlu bir ulaşım için Aksaray uçak bileti,ziyaretçiler tarafından tercih edilebiliyor. Dolayısıyla Aksaray uçuşlarındanbirini seçerek bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Bu yöreye geldikten sonra ise konaklama için tercih ettiğiniz yere geçebilirsiniz. Konaklama yerinizi ilçeye gelmeden önce ayarlamanız ise size avantaj sağlıyor. Konaklama için birçok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında ise oteller öne çıkıyor. İstediğiniz hizmet şekline göre otellerden birini tercih edebilirsiniz.

Bus Stations in Sultanhani

Sultanhanı Otogarı Zafer,Şht. Murat Cd.,68000 Sultanhanı/Aksaray Merkez/Aksaray

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Sultanhani

Popular Bus Trips Departing From
Sultanhani

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Sultanhani

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Sultanhani Hotels

Top 7 Destinations Traveled by obilet users via Sultanhani

bus