Bus Tickets to Seydikemer

Information About Seydikemer

CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Seydikemer Bus Ticket

Muğla ilinin göz alıcı ilçelerinden olan Seydikemer, geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bölgelerden biri oluyor. Bu uygarlıkların izleri, günümüzde dahi görülebiliyor. Seydikemer, muhteşem tabiatı, tarihi-kültürel mirasları, denizi, koyları ve plajları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor.

Seydikemer otobüs firmaları ilçe merkezinin otobüs terminaline seferler düzenliyor. Bu seferleri düzenleyen firmalar arasında ise Göltur Gölhisar Tur, Fethiye Seyahat ve Metro Turizm firmaları öne çıkıyor. İlçenin otobüs terminaline yapılan yolculuk sonrasında ilçe merkezine ulaşım ise toplu taşıma araçlarıyla sağlanıyor. İl merkezine ulaşımlar da yine bu araçlar vasıtasıyla gerçekleştiriliyor.

Seydikemer’de Gezilecek Yerler

Seydikemer ilçesi birden fazla destinasyonu bünyesinde barındırıyor. Ziyaretçiler hem tarihi hem de tabiat yönüyle bölgenin tadını çıkarıyor. İlçede gezilecek birçok lokasyon bulunuyor. Bölgenin tarihi açıdan önemli bir yere sahip olmasından dolayı gezilebilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Pınara Antik Kenti: Seydikemer’in önemli tarihi alanlarından biri olan Pınara Antik Kenti, ilçede gezilebilecek lokasyonlar arasında ilk sırada geliyor. Seydikemer otobüs seferleri ile kolayca ulaşabileceğiniz bu tarihi destinasyon, Seydikemer ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken bir yer oluyor.
  • Gizlikent Şelalesi: Muazzam bir atmosfere sahip olan bu şelale, doğayla iç içe olabileceğiniz huzurlu bir destinasyon olarak karşınıza çıkıyor.

Seydikemer’de Ne Yenir?

Ege’nin eşsiz lezzetlerine sahip olan Seydikemer ilçesi, deniz mahsullerinden yapılan yemekleriyle öne çıkıyor. Seydikemer otobüs biletinialarak bölgeye ulaştıktan sonra ise denenmesi gereken oldukça farklı ve leziz yemekler bulunuyor. Seydikemer’e giden ziyaretçilerin farklı ve eşsiz lezzetlerden en az bir tanesini mutlaka denemeleri tavsiye ediliyor. Bu yemeklerin en başında ise şunlar yer alıyor:

  • Ahtapot Pilavı: Haşlanmış ahtapot ve pirincin kavrularak hazırlandığı yemek, öne çıkan deniz ürünleri lezzetlerinden biri oluyor.
  • Çökertme Kebabı: Özel hazırlanan ve marine sırasında kullanılan malzemelerle yapılan kebap, ziyaretçilerin de dikkatini çeken lezzetler arasında yer alıyor.
  • Bodrum Mantısı: Oldukça küçük boyutlarda hazırlanan hamur parçalarının içine kıymalı karışım koyuluyor ve haşlanıyor. Üzerine yoğurt ve salça eklenerek servis edilen bu yemek, bölgenin öne çıkan lezzeti oluyor.

Seydikemer’de Nerede Kalınır?

Turistik bir alan olan Seydikemer, ziyaretçilerine oldukça kaliteli ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyor. Oteller, pansiyonlar, apart ve butik oteller, bu seçenekler arasında yer alıyor. Seydikemer otobüs bilet fiyatları araştırması yapan yolcuların konaklama alanlarına da göz atmaları tavsiye ediliyor.

Muğla uçuşları, kara yolu yerine hava yolu ile yolculuk yapmayı tercih edenler için önemli bir alternatif oluyor. Muğla uçak bileti alarak bölgeye gelecek olan ziyaretçiler, uçuşlarını Dalaman Havalimanı’na gerçekleştiriyor. Yapılan uçak yolculuğu sonrasında ise Seydikemer’e sefer düzenleyen minibüs ve otobüsler ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Seydikemer

Operating Carriers Based in Seydikemer

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Seydikemer

Seydikemer Hotels

bus