Bus Tickets to Selimiye

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Selimiye

CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Selimiye Bus Ticket

Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Selimiye mahallesi, Muğla’nın durgun denizinin tam kıyısında konumlanıyor. Marmaris ilçe merkezine ortalama 35 kilometre uzaklıkta bulunan mahalle; kusursuz denizi, mis gibi doğası ve insana huzur veren atmosferi ile dikkat çekiyor.

Selimiye otobüs firmaları ile yapılan yolculuklarda Marmaris otogarına yolculuk başlıyor. Buradan Selimiye mahalle merkezine ulaşım ise saat başı hareket eden dolmuş ve otobüs seferleri ile sağlanıyor. Marmaris Selimiye’ye ulaşım sağlayan otobüs firmaları arasında ise Kamil Koç Turizm, Metro Turizm ve Ulusoy Turizm ön planda tutuluyor.

Selimye’de Gezilecek yerler

Tam deniz kıyısında bulunan Selimiye mahallesinde oldukça fazla gezilecek yer bulunuyor.

Kamelya Adası: Selimiye otobüs seferleri sayesinde kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilecek Kamelya adası, bu destinasyonlar arasında ilk sırada yer ediniyor. Selimiye çevresinde bulunan birçok koy ve ada da turlar ile günü birlik gezilebiliyor.

Turgut Şelalesi: Muazzam bir doğal güzellik olan Turgut şelalesi de Marmaris Selimiye mahallesinde mutlaka gidilmesi gereken gezi alanları arasında yer alıyor. Doğanın insana huzur veren o muhteşem atmosferi, Marmaris ilçesine bağlı Selimiye mahallesinde ziyaretçilerini bekliyor.

Selimiye’de Ne Yenir?

Deniz kıyısında bulunan Selimiye mahallesinde öncelikli olarak deniz mahsulleri ile yapılan yemekler dikkat çekiyor. Selimiye otobüs bileti alınıp mahalleye ulaşım sağlandıktan sonra tadılması gereken başlıca lezzetler şu şekilde listeleniyor.

  • Kalamar Dolma: Kalamar dolma, adından anlaşılacağı gibi deniz mahsulu kalamarın çeşitli baharatlar ve malzemeler ile içinin doldurulması ile yapılıyor ve Ege bölgesinde oldukça sevilen bir yemek olarak karşımıza çıkıyor.
  • Ahtapot Izgara: Ahtapot ızgara, deniz mahsüllerini seven konuklar için Selimiye bölgesinde mutlaka denenmesi gereken bir yemek olarak karşımıza çıkıyor. Kekik, sarımsak ve zeytinyağı ile marine edilen sonrasında fırında kızartılan Ahtapot ızgara yanında yeşillik salatası ile servis ediliyor.
  • Tahinli Patlıcan Közlemesi: Tahinli patlıcan közlemesi, közde pişirilen patlıcanların, tahin, limon suyu, sarımsak ezmesi, kıyılmış maydanoz ve baharatlar ile tatlandırılması ile ortaya çıkıyor. Selimiye'ye yolu düşen ziyaretçilerin bu muhteşem lezzeti de tatmaları mutlaka tavsiye ediliyor.

Selimiye’de Nerede Kalınır?

Tam bir tatil cenneti olan Marmaris Selimiye’de, birden fazla konaklama seçeneği bulunuyor. Oteller, pansiyonlar, apart ve butik oteller; bu seçeneklerin arasında yer alıyor. Selimiye otobüs bilet fiyatları araştırması yapan yolcuların, bu konaklama seçenekleri arasından kendilerine en uygun olan konaklama alternatifini seçmeleri tavsiye ediliyor.

Muğla Uçuşları, karayolu yerine havayolu ile yolculuk yapmayı tercih eden yolculara bir diğer yolculuk alternatifi olarak hizmet veriyor. Muğla uçak bileti, Dalaman havalimanı’na alınıyor. Uçak yolculuğu tamamlandıktan sonra, Selimiye mahallesine seferler düzenleyen araçlar ile kısa bir karayolu yolculuğu sonrası bölgeye ulaşım sağlanmış oluyor.

Bus Stations in Selimiye

Operating Carriers Based in Selimiye

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Selimiye

Selimiye Hotels

bus