Bus Tickets to Sazlikoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sazlikoy

CITY Aydın
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sazlikoy Bus Ticket

Sazlıköy, Aydın Söke’ye bağlı ve şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunuyor. Sazlıköy, eşsiz manzaralarla süslenmiş doğal güzellikleriyle ziyaretçilerde büyük bir hayranlık uyandırıyor. Mini bir yerleşim yeri olan Sazlıköy’de sadece 2 mahalle bulunuyor.

Aydın Otobüs Terminali’nden beldeye ulaşılabiliyor. Sazlıköy'den Aydın il merkezine ulaşabilmek için Söke Otogarı kullanılıyor. Aydın Otobüs Terminali’nden Sazlıköy otobüs bileti alabileceğiniz firmalar arasında Topçam ve Ses Seyahat ön plana çıkıyor. Beldeye ulaşabilmek için kullanılan firmaların özelliklerini inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Aydın uçuşlarını da tercih edebilirsiniz. Bunun için Aydın uçak bileti almanız yeterli oluyor.

Sazlıköy'de Gezilecek Yerler

Sazlıköy otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz bu beldede görülmeye değer turistik yerler bulunuyor. İşte o yerler:

  • Kükürtlü Kaplıcası: Termal su bölgesinde kokusu uzaklardan bile duyulan fazla miktarda Kükürt bulunuyor. Oldukça dikkat çeken su, granit kayaların kapladığı bir düzlükten akıyor.
  • İstasyon Parkı: Dolaşmak ve dinlenmek isteyenler için uygun bir mekan olan İstasyon Parkı ön plana çıkıyor. Park içerisinde çayınızı, kahvenizi içebileceğiniz kafeteryalar bulunuyor.

Sazlıköy'de Ne Yenir?

Sazlıköy otobüs firmalarını kullanarak beldeye ulaştıktan sonra deneyebileceğiniz bazı lezzetler:

  • Kapama: Etin önce kavrulup sonra haşlanmasıyla yapılan bu yöresel yemek, mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.
  • Kabak Çiçeği Dolması: Zeytinyağlı yemeklerin oldukça fazla tercih edildiği bölgede, kabak çiçeğinin doldurulmasıyla yapılan yemek sıklıkla denenen lezzetlerden.
  • Zerde: Pirinç ve karanfilin uyum içinde pişirilmesiyle yapılan tatlı, soğuk servis ediliyor. Tatlıseverlere unutulmaz bir tat sunuyor.

Sazlıköy'de Nerede Kalınır?

Sazlıköy'de konaklayabileceğiniz butik oteller ve pansiyonlar bulunuyor. Bu konaklama mekanları, sahip olduğu olanaklar ile konforlu ve eşsiz tatil imkanları sunuyor. Bu konaklama mekanlarında size sunulan hizmetlerden yararlanarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Siz de Sazlıköy otobüs bilet fiyatlarına göz atabilir, Sazlıköy otel rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Bus Stations in Sazlikoy

Operating Carriers Based in Sazlikoy

bus