Bus Tickets to Savastepe

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Savastepe

POPULATION 18,677
LAND AREA 427 km²
CITY Balıkesir
PHONE CODE 0 266
LICENSE PLATE CODE 10
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Savastepe Bus Ticket

Balıkesir Merkez’e yalnızca 29 km mesafede konumlanan Savaştepe ilçesinde, yörük köyleri ağırlıklı olarak bulunuyor. Balıkesir’in Ege kıyısında bulunan Savaştepe, kültürel açıdan Ege yöresinin pek çok farklı özelliğini barındırmaya devam ediyor.

Savaştepe’ye ulaşmak için başlamış olduğunuz yolculukta ilk olarak otogara ulaşıyorsunuz. Balıkesir Merkez otogardan Savaştepe Otogarı’na sıklıkla ulaşım sağlayan araçlar mevcut. Savaştepe otobüs firmaları seçenekleri arasında Balıkesir Uludağ Turizm ve Balıkesir Vip Turizm öne çıkıyor.

Savaştepe’de Gezilecek Yerler

Birçok farklı medeniyetin tarihini hala dokusunda hissedebileceğiniz Savaştepe’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Sazlıdere Höyüğü: Savaştepe ilçesinde bulunan akarsular ile beslenen topraklarda yapılan arkeolojik kazılarda, Tunç Çağı’na ait kalıntılar bulunuyor. Savaştepe otobüs seferleri ile kolay bir ulaşım imkanı mevcut.
  • Savaştepe Peri Bacaları: Türkiye’nin ilk ve tek olarak bilinen Nevşehir Peri Bacalarının aksine Savaştepe’de bulunan ve peri bacalarını anımsatan büyüklü küçüklü 15 adet doğal oluşum bulunuyor.
  • Yazören Mağarası: Türkiye’nin en uzun 9. mağarası olarak adlandırılan Yazören Mağarası içinde bulunan sarkıtlar etkileyici bir görüntüye sahip.

Savaştepe’de Ne Yenir?

Savaştepe otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşım sağladığınızda tadına bakabileceniz eşsiz lezzetler:

  • Mihaliç Kelle Peyniri: Yöreye özgü bir lezzet olan Mihaliç Kelle Peyniri, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Peynir Festivali’nde bolca sunuluyor.
  • Balık Ürünleri: Ege Denizi’nin taze balıkları ile eşsiz bir deneyim yaşamanız mümkün.

Savaştepe’de Nerede Kalınır?

Savaştepe’de konaklama imkanı sağlayan oteller ve apartlar bulunuyor. Savaştepe otobüs bilet fiyatları hakkında bilgi alarak eşsiz bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün.

Kara yolu ile ulaşımın yanı sıra demir yolu ya da hava yolu ile ulaşım sağlamak da mümkün. Balıkesir uçak bileti ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Balıkesir uçuşları ile şehre geldikten sonrabölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Savastepe

Savastepe Bus Station Cumhuriyet,Cumhuriyet Cd.,10590 Savaştepe/Balıkesir

Popular Bus Trips Arriving At Savastepe

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Savastepe

bus