Bus Tickets to Saimbeyli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Saimbeyli

POPULATION 15,530
LAND AREA 989 km²
CITY Adana
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 01
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Saimbeyli Bus Ticket

Saimbeyli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Adana’nın nüfus bakımından en küçük ilçesi olan Saimbeyli; adını, ilçeyi Fransız işgalinden kurtaran Saim Bey’den alıyor. İlçe daha sonra Saimbeyli adına sahip oluyor. Saimbeyli, Adana’nın merkezine 157 km mesafede yer alıyor. İlçe, bünyesinde 33 mahalle barındırıyor.

Saimbeyli’ye gitmek için Saimbeyli otobüs bileti ile yolculuğa çıktıktan sonra Adana Otogarı’na gitmeniz gerekiyor. Adana’dan Saimbeyli’ye gitmek için 110, 112 ve 158 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanıyor. Bunun dışında minibüsler de ilçeye ulaşım için kullanılan ulaşım araçlarından. AS Adana ve Özlem Adana firmaları popüler Saimbeyli otobüs firmaları seçenekleri arasında yer alıyor.

Saimbeyli’de Gezilecek Yerler

  • Kara Kilise: Bu kilisenin, Bizanslılar tarafından yapıldığı söyleniyor. Kilisenin tamamı günümüzde olmasa da bazı kısımları hala bölgede mevcut. Bu kısımların üzerine işlenmiş motifler ilgi çekici noktalar arasında. Kara Kilise’nin kalıntıları arasında bir yazıt bulunuyor. Yazıtın üzerindeki yazılar da ilgi çeken noktalar arasında yer alıyor.
  • Obruk Şelalesi Tabiat Parkı: Ülkemiz açısından da büyük bir öneme sahip olan bu yerde, 160 adet kelebek türü bulunuyor. Obruk Şelalesi Tabiat Parkı’nın ülke genelindeki kelebek türlerinin yarısını barındırması, bölgenin önemini artırıyor. Yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği bölgede, yürüyüş ve mesire alanları bulunuyor.
  • Saimbeyli Şehitliği: Kurtuluş Savaşı açısından önemli bir bölge olan Saimbeyli’deki şehitlik, ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.
  • Çatak Yaylası: Özellikle yaz aylarında ziyaretçi çeken bu yayla, serin havasıyla sevilen bölgeler arasında yer alıyor. Yayla, doğal su kaynaklarına ve çeşitli ağaç türlerine ev sahipliği yapıyor. Yaylada mesire alanları da bulunuyor.
  • Haçin Kalesi: Bölgenin önemli tarihi yapıları arasında yer alan Haçin Kalesi’nin tarihi, Asur ve Roma medeniyetlerinin olduğu döneme kadar uzanıyor. Kale, ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.

Saimbeyli’de Ne Yenir?

Adana uçuşları sonrasında Saimbeyli’ye ulaştığınız zaman tadacak çok sayıda yöresel lezzet bulunuyor. Bu lezzetleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Saimbeyli Kirazı: Saimbeyli, Adana’nın kirazıyla ünlü olan ilçesi. Bundan dolayı ziyaretçiler bölgeye geldiğinde meşhur kirazları tadıyor.
  • Pide: Bölgede yer alan pideciler, ziyaretçilerin tercih ettiği restoranlar arasında yer alıyor.
  • Et Yemekleri: Adana’nın et yemekleriyle meşhur bir il olması, her ilçesinde et yemekleriyle karşılaşılmasına sebep oluyor. Saimbeyli’de de güzel et yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor.
  • Balık Yemekleri: Saimbeyli ziyaretçilerinin tercih ettiği yiyecekler arasında balık yemekleri de bulunuyor. Bölgede sevilen balık restoranları mevcut.

Saimbeyli’de Nerede Kalınır?

Saimbeyli bölgesinde konaklamak için apart oteller ya da öğretmenevi tarzı konaklama yerleri bulunuyor. Adana’nın doğa güzelliğine sahip ilçelerinden biri olan Saimbeyli’de, Saimbeyli otobüs bilet fiyatları seçeneklerine bakıp, bölgeye ulaştıktan sonra nerede konaklayabileceğinizin planını yapabilirsiniz. Uçak seyahati yapmak isteyen ziyaretçiler Saimbeyli uçak bileti seçeneklerinden de yararlanabiliyor. Saimbeyli uçuşları ile Adana’nın merkezinde bulunan havaalanına indikten sonra Saimbeyli’ye ulaşım sağlayarak bu doğa harikası ilçede konaklayabilirsiniz.

Bus Stations in Saimbeyli

Saimbeyli Otogarı Fatih,Cumhuriyet Cd.,01740 Saimbeyli/Adana
bus