Bus Tickets to Piribeyli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Piribeyli

CITY Konya
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Piribeyli Bus Ticket

Piribeyli, Konya ilinin Yunak ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak karşımıza çıkıyor. Bu köyün, 300 yıl öncesinde Elazığ Harput’tan gelen Kör Süleyman Bey tarafından kurulduğu tahmin ediliyor. 2013 itibarı ile mahalle olan Piribeyli’de halk genel olarak geçimini çiftçilik ve hayvancılık ile karşılıyor.

Piribeyli’ye gelmek için çıktığınız yolda öncelikli olarak Yunak Otobüs Terminali’ne geliyorsunuz. Otobüs terminaline geldikten sonra bölgeye ulaşmanıza yardımcı olan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Kontur, Lüks Ereğli, Metro gibi Piribeyli otobüs firmaları arasında araştırma yaparak biletinizi satın alabilir ve seyahatiniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Piribeyli’de Gezilecek Yerler

Yüzölçümü bakımından Konya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Yunak’a bağlı Piribeyli, tarihi yapısı ile dikkat çekiyor. Piribeyli otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz bölgede gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Miskamit Şehri Harabeleri: Burada yer alan mezarlıktaki Roma dönemine ait Grekçe kitabeler ve çeşmelerde kullanılan malzemeler, buranın bir Roma şehri olduğunu ispatlıyor.
  • Pissiya Şehri Harabeleri: Samıt ve Kapaklı mevkiinde yer alan harabeler, turizme açık değil.

Piribeyli’de Ne Yenir?

Piribeyli otobüs bileti satın alarak bölgeye geldikten sonra bölgede meşhur olan ve tadabileceğiniz bazı lezzetler;

  • Bamya Çorbası: Kurutulmuş bamyalardan yapılan bu çorba, Konya’ya gelindiği zaman mutlaka tadılması gereken yemekler arasında yer alıyor.
  • Çebiç: Konya’nın özel lezzetleri arasında yer alan Çebiç, kuzu etinin tandırda pişirilmesi ile elde ediliyor.

Piribeyli’de Nerede Kalınır?

Piribeyli’ye gelen ziyaretçiler çoğunlukla Yunak’ta kalmayı tercih ediyor. Yunak’ta birçok otel, apart ve pansiyon seçenekleri yer alıyor. Sizler de Piribeyli otobüs bilet fiyatlarına bakarak programınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Otobüsün yanı sıra Konya uçak bileti satın alarak uçak ile de seyahat edebilirsiniz. Konya uçuşları ile Konya’ya vardıktan sonra buradan Yunak Piribeyli’ye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Piribeyli

bus