Bus Tickets to Pinarcik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Pinarcik

CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Pinarcik Bus Ticket

Pınarcık, Ege Bölgesi’nin gözde şehirlerinden olan Muğla’nın Milas ilçesine bağlı mahallelerinden biri oluyor. Bölge adının mahalle girişinde bulunan pınar ağacından geldiği biliniyor. Pınarcık Mahallesi, İzmir-Bodrum kara yolu üzerinde konumlanıyor ve Muğla il merkezine 102 km, Milas ilçe merkezine ise 33 km uzaklıkta bulunuyor.

Pınarcık otobüs biletiniziuygun olduğunuz tarihe aldıktan sonra Milas Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Burada inip dolmuşlar sayesinde ilçeye kolaylıkla geçebilirsiniz. Pınarcık Mahallesi’nden Milas’a ve Muğla il merkezine de günün her saatinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz halk otobüsleri ve minibüsler bulunuyor. Pınarcık otobüs firmaları kapsamında en çok tercih edilen firmalar arasında ise Kamil Koç, Pamukkale Turizm ve İzmir Bodrum Koop Turizm yer alıyor.

Pınarcık’ta Gezilecek Yerler

Pınarcık, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin Türkmen-Yörük kültürüne sahip bir mahalle oluyor. Dolayısıyla bölgede kültürel, tarihi ve doğal birçok mekân bulunuyor. Bu mekânları, Pınarcık otobüs seferleri sayesinde günün her saatinde kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Bölge ziyareti esnasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Yediler Manastırı: Milattan Sonra 7. yüzyılda yapıldığı bilinen Yediler Manastırı, Gölyaka’da konumlanıyor. Pınarcık Mahallesi’ne 21 km mesafede bulunuyor. Asırlar boyu görkemini koruyan manastırda Hz. İsa ve 12 Havarilerin resmedildiği ihtişamlı freskler bulunuyor.
  • Turhan Selçuk Karikatür Evi: Milas’ta doğan ve Türk mizahının önemli adlarından biri olan Turhan Selçuk’un anısına ev, 2010 yılında ziyaretçilere açılıyor. Evde Turhan Selçuk’a ait karikatürler, kişisel eşyalar ve daha birçok değerli eşya bulunuyor.
  • Güvercinlik Tabiat Parkı: Yeşilin ve mavinin birleştiği konumda bulunan mekânı ziyaretiniz sırasında denize girebilir, doğayla iç içe olabilir, yürüyüş yapabilir, seyir terası, iskele, kır kahvesi gibi alanlarda keyifli ve huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz.

Pınarcık’ta Ne Yenir?

Bütçenize uygun bir şekilde bulabileceğiniz Pınarcık otobüs bilet fiyatları sayesinde bölgeyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz esnasında sizi birbirinden lezzetli birçok yöresel lezzet bekliyor. İşte bölgeyi ziyaretiniz sırasında mutlaka tatmanız gereken yöresel lezzetler şöyle listeleniyor:

  • Kırmızı Çam Balı: Bölgedeki kahvaltı sofralarının vazgeçilmez yiyeceklerinden olan bu bal, Milas’ın Sakarkaya mevkiindeki fıstık çamlarından elde ediliyor. Ürün rengi nedeniyle “kırmızı bal” olarak adlandırılıyor.
  • Milas Tepsi Böreği: İç harcında bölgeye özel otlarını, çökelek peynirini ve memecik türü zeytinini bulunduran börek, eşsiz bir lezzete sahip yiyeceklerden biri oluyor.
  • Ebegümeci Kavurması: Bölgede kaba ve gaba otu olarak da bilinen ebegümeci, kış mevsiminde yetişiyor ve bölge halkı tarafından ovadan toplanıyor. Arapsaçı ve kazayağı ile kavrulan ot, bölge sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden oluyor.

Pınarcık’ta Nerede Kalınır?

Turizm bölgesi olarak öne çıkan Pınarcık bölgesi, bünyesinde konuklarının isteklerine ve bütçelerine uygun konaklama alternatiflerini bulunduruyor. Tercihinize göre bölgedeki her şey dâhil otellerde, apart otellerde veya bungalov evlerde konaklayabilirsiniz.

Pınarcık Mahallesi’ne daha hızlı ve konforlu şekilde ulaşmanız mümkün. Pınarcık Mahallesi, Milas-Bodrum Havalimanı’na 45 km mesafede konumlanıyor. Bulunduğunuz şehirden Milas-Bodrum Havalimanı’na gerçekleştirilen Muğla uçuşlarını inceleyebilirsiniz. Muğla uçak biletinizitemin ettikten sonra bölgede eşsiz bir tatil sizleri bekliyor.

Bus Stations in Pinarcik

Operating Carriers Based in Pinarcik

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Pinarcik

bus