Bus Tickets to Nusaybin

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Nusaybin

POPULATION 113,594
LAND AREA 1,079 km²
CITY Mardin
PHONE CODE 0 482
LICENSE PLATE CODE 47
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Nusaybin Bus Ticket

Nusaybin, Doğu Anadolu’nun en özel şehirlerinden olan Mardin’in ilçelerinden biridir. Sahip olduğu tarihi ve mimari yapısıyla mutlaka görülmesi gereken büyüleyici bir yerdir. Obilet.com üzerinden Nusaybin otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Nusaybin otobüs seferleri yapan seyahat firmalarının sayısı azdır ve genellikle yerel firmalardır. Ancak obilet.com üzerinden tüm seyahat firmaları görüntüleme şansınız bulunmaktadır. Fiyat ve özelliklerini detaylı şekilde inceleyebilir, aralarında kıyaslama yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Nusaybin otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Nusaybin’de nereler gezilir?

Nusaybin’in genel havası ve sokakları buram buram tarih kokmaktadır. Zaman yolculuğu yapar gibi hissedeceğiniz bu ilçede gezilecek çok özel yerler vardır.

Çağçağ Vadisi’nin batısına konumlanmış olan Gınnavas Höyüğü görülmesi gereken yerlerdendir.

M.S. 313 yılından kalma Mor Yakup Kilisesi, görselliğiyle sizi etkileyecek olan yapılar arasında bulunmaktadır. Kiliseyi yaptıran Mor Yakup’un mezarını da ziyaret edebilirsiniz.

Köylerde yetiştirilen üzümlerin kayalarla ezilip suyunun Ninova’ya aktığı kanal olarak anlatılan Üzüm Suyu Kanalı’nı görmeden dönmeyin.

Morin Şehir Kalıntısı da tarih meraklılarını mutlu edecek yerler arasında yer almaktadır.

Tarihi ve mimari açıdan göz dolduran yerler arasında; Dimitros Kalesi, Morin Kalesi, Mor Ambaham Manastırı, Mar Evgin Manastırı, Yeni Kale, Mar Yuhanna Kilisesi vardır.

Pir Kemal Türbesi ve Zeynel Abidin Camisi ise dini ve tarihi açıdan görülmesi gereken özel yerlerdir.

Ayrıca; Selman-i Pak, Arap Kışla, Bağdat Köprüsü ve Tak-ı Zaterin gibi yerleri de listeye eklemeyi unutmayın.

Nusaybin’de ne yenir?

Doğu Anadolu’nun bol baharatlı ve etli yemekleri burada sizi karşılayacaktır. En meşhur yemekleri ise; kaburga dolması ve içli köftedir. Bunlardan yemede dönmeyin.

Tatmanız gereken diğer yöresel lezzetler ise; işkembe dolması kibe, bumbar dolması, biber-patlıcan dolması, sembusek, çiğ köfte ve hindi dolmasıdır.

Nusaybin’de nerede kalınır?

Nusaybin’de az sayıda da olsa konaklama yapabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ama dilerseniz, Mardin’de konaklayıp buraya günü birlik geziye de gelebilirsiniz. Çünkü yaklaşık 1 saat süren bir yolculuk sonunda buraya ulaşabilirsiniz.

Nusaybin, insanı etkileyen bir atmosfere sahiptir. Bu atmosferin havasını solumak isterseniz, obilet.com üzerinden Nusaybin otobüs seferlerine mutlaka bakmalısınız.

Bus Stations in Nusaybin

Nusaybin Otobüs Terminali Otobüs Terminali, Nusaybin/Mardin

Popular Bus Trips Departing From
Nusaybin

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Nusaybin

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Nusaybin Hotels

bus