Bus Tickets to Menzil

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Menzil

CITY Adıyaman
PHONE CODE 0 416
LICENSE PLATE CODE 02
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Menzil Bus Ticket

Menzil, Adıyaman’ın Kahta beldesine bağlı bir köy olarak biliniyor. Yörede, çağa uygun modern bir köy olarak görülüyor. Adıyaman’ın iklim özelliklerinin yaşandığı Menzil, il merkezine 75 km uzaklıkta bulunuyor.

Adıyaman Otogarı’ndan Menzil’e otobüs seferleri ile gitmek mümkün. Kahta Petrol, Adıyaman Anka, Öz Gülaras, İstanbul Express gibi Menzil otobüs firmaları ile köye kolayca ulaşabilirsiniz. Bu firmalardaki Menzil otobüs bilet fiyatlarına göz atabilir ve size uygun sefere bilet alabilirsiniz.

Menzil’de Gezilecek Yerler

  • Menzil Camii: Menzil otobüs seferleri sayesinde bu sevimli köy ve camisinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Menzil’de Ne Yenir?

Menzil otobüs bileti ile ilçeye ulaştıktan sonra Adıyaman’ın meşhur yöresel lezzetlerinin neredeyse tamamını deneyebilirsiniz.

  • Buhara Pilavı: Nohut, havuç ve kuzu etiyle hazırlanan pilav, ayran ile sunuluyor. Deneyenlerin çok sevdiği yemek, yörenin yöresel lezzetleri arasında bulunuyor.
  • Dövmeç: Adıyaman’ın yöresel tatları arasındaki en sevilen yemeklerden olan dövmecin tarihinin geçmişe kadar dayandığı düşünülüyor.
  • Burma Tatlısı: Bir kere yedikten sonra tekrar denemek isteyeceğiniz, bağımlılık yapan burma tatlısı denemeniz gereken lezzetler arasında.

Menzil’de Nerede Kalınır?

Menzil’de konaklayabileceğiniz apartlar bulunuyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp ruhani bir dinlenme yaşamak isterseniz Menzil otobüsleri ile kalacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Adıyaman uçak bileti alarak hava yolunu da tercih etmek mümkün. Adıyaman uçuşları ile şehir merkezine ulaştıktan sonra kolayca Menzil’e ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Menzil

bus