Bus Tickets to Konaklı

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Konaklı

CITY Antalya
PHONE CODE 0 242
LICENSE PLATE CODE 07
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Konaklı Bus Ticket

Antalya sınırlarında yer alan Konaklı, Alanya’ya bağlı mahallelerden biri. Arkeolojik kazılar sayesinde öğrenilen bilgilere göre, Konaklı’nın tarihi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor. Bölgenin Alanya’ya uzaklığı 12 kilometre, Antalya’ya uzaklığı ise 125 kilometre olarak biliniyor.

Konaklı otobüs bileti ile direkt buraya gelmiyorsunuz. Öncelikle Alanya otobüs terminaline geliyorsunuz. Oradan kalkan minibüslerle de Konaklı’ya ulaşıyorsunuz. Konaklı’dan Antalya il merkezine ise Konaklı otobüs ve minibüs seferleri bulunuyor. Konaklı otobüs firmaları ise şu şekilde sıralanıyor: Güney Akdeniz Seyahat, Alanyalılar Turizm, Antalya Net Turizm ve Es Es İsmail Ayaz.

Konaklı’da Gezilecek Yerler

Alanya Konaklı’ya geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Hamaxia: Tarihi eserlerin açık havada sergilenmesi için oluşturulan bu bölge, turistlerin ilgisini çekiyor.
  • Syedra Kalesi: Konaklı’nın simgesi olan bu yer, seyir zevki veren bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu yere Konaklı otobüs seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Konaklı’da Ne Yenir?

Alanya Konaklı, yöresel yemekler konusunda oldukça zengin. Burada zeytinyağlı, hamur işi, tatlı, çorba, pilav ve etli yemek gibi birçok türde yöresel yemek bulabilirsiniz. Geleneksel Konaklı mutfağının lezzetleri arasında; enginarlı Girit kebabı, Alanya bohçası, Gökçesu pilavı, şilofta, Arap kadayıfı ve muz tatlısı yer alıyor. Antalya uçuşu ile buraya gelip bu yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Konaklı’da Nerede Kalınır?

Konaklı’da konaklayabileceğiniz birçok apart, butik ve lüks otel bulunuyor. Antalya uçak bileti ile geldiğiniz Konaklı, pek çok konaklama seçenekleriyle sizleri ağırlamaya hazırlanıyor. Eğer kara yolu ile gelmeyi tercih ederseniz Konaklı otobüs bilet fiyatlarına baktıktan sonra bütçenize uygun otobüs seferi ile gelip otelinizde rahat bir şekilde konaklamaya başlayabilirsiniz.

Bus Stations in Konaklı

Konaklı Hotels