Bus Tickets to Kizilcadag

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kizilcadag

CITY Antalya
PHONE CODE 0 242
LICENSE PLATE CODE 07
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kizilcadag Bus Ticket

Kızılcadağ Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kızılcadağ, Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı bir mahalle. Kızılcadağ, ismini yakınında bulunan Kızılcadağ adı verilen dağdan alıyor. Antalya-Denizli yolu üzerinde bulunan Kızılcadağ’ın Antalya’nın merkezine olan uzaklığı 75 km, Korkuteli’ne olan uzaklığı ise 21 km olarak ölçülüyor.

Kızılcadağ otobüs bileti ile yolculuğa çıktıktan sonra en yakın terminal olan Korkuteli Terminali’ne ulaşıyorsunuz. Korkuteli Terminali’nden Kızılcadağ’a giden otobüs hatları bulunuyor. Kızılcadağ otobüs firmaları başlığı altında Batı Antalya Tur, Alanyalılar Turizm ve Güney Akdeniz Seyahat ön plana çıkıyor.

Kızılcadağ’da Gezilecek Yerler

Eski adı Piyadin olarak bilinen bu yer, yüzyıllardır yerleşim yeri olarak kullanılıyor. Burada gezebileceğiniz yerler ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Kızılcadağ: Semt adını alan yerin en önemli güzelliklerinden biri olan bu dağın manzarası görenleri büyülüyor.
  • Termessos Antik Kenti: Korkuteli’ne bağlı olan Kızılcadağ’ın yakınlarında bulunan bu antik kente Kızıcadağ otobüs seferleri ile aktarma yaparak gitmek mümkün.

Kızılcadağ’da Ne Yenir?

Antalya uçuşları ile geldiğiniz Kızılcadağ’da, etten yapılan yemekler ve yöreye özgü olan tahinli piyaz da oldukça lezzetli oluyor. Kızılcadağ’dan ilçeye doğru geldiğiniz zaman ise keçi sütünden yapılan dondurma da buranın meşhur olan başka bir lezzeti olarak biliniyor.

Kızılcadağ’da Nerede Kalınır?

Kızılcadağ’ın yakınlarında konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor. Butik oteller, pansiyonlar ve apartlar, bunlardan sadece birkaçı. Konaklama konusunda imkanların geniş olduğu bu otellerde rahat bir konaklama sağlanıyor. Kızılcadağ otobüs fiyatlarına göz atıp otobüs bileti aldıktan sonra bu otellerde otel rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Antalya uçak bileti ile bu şehre gelmek de bir başka seçenek oluyor. Uçuş sonrası ise şehre varıp buradan vasıtalar aracılığıyla otele varabilirsiniz.

Bus Stations in Kizilcadag

bus