Bus Tickets to Kizilca

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kizilca

POPULATION 766
CITY Niğde
PHONE CODE 0 388
LICENSE PLATE CODE 51
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kizilca Bus Ticket

Kızılca, Niğde ilinde Bor ilçe sınırları içerisinde bir köy. Niğde merkezine 32 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Köyün 1290’lı yıllarda kurulduğu tahmin ediliyor.

Kızılca otobüs bileti alarak Kızılca’ya ulaşabilmeniz mümkün. Köyde farklı konaklama imkanları ve gezilecek yerler bulunuyor. Kızılca otobüs firmaları arasında Niğde Vip Turizm, Metro Turizm, Kamil Koç Turizm ve Lider Siirt Turizm yer alıyor. Niğde otogarına vardıktan sonra Kızılca’ya gidebileceğiniz farklı otobüsler bulunuyor.

Kızılca’da Gezilecek Yerler

Kızılca’da gezebileceğiniz farklı noktalar mevcut. Bölge tarihi açıdan zengin olduğu için çevre illerin de gezilmesi öneriliyor. Kızılca otobüs bilet fiyatlarına göz attıktan sonra gitmeyi düşünebileceğiniz bazı yerler:

  • Niğde Kalesi: Kızılca’ya arabayla 40 dakika mesafede yer alıyor. Kale, Eski Niğde şehrinin etrafını sarıyor.
  • Saat Kulesi: Niğde’nin önemli simgelerinden biri. 1866 yılında yapılan kulenin yüksekliği ise 41 m.
  • Roma Havuzu: Tarihi olarak önem taşıyan Roma Havuzu, Kızılca’ya 20 dakika mesafede yer alıyor. M.S. 2. yüzyılda inşa edildiği biliniyor.

Kızılca’da Ne Yenir?

Kızılca mutfağı ile de öne çıkıyor. Kızılca otobüs seferlerinden birini seçerek yola çıkabilir ve pek çok lezzet deneyebilirsiniz. İşte o lezzetler:

Doğal ev yapımı süt ürünleri, salça ve bakliyat: Kızılca’da bolca doğal ürün bulunuyor. Bu ürünleri organik olarak satın almanız mümkün.

  • Niğde köftesi: Niğde’nin önemli lezzetlerinden biri. Kıyma, köftelik bulgur ve irmik kullanılarak yapılıyor.
  • Ayva boronası: Kızılca’da iken farklı bir lezzet denemek isterseniz ayva boronası öneriliyor. Kuzu eti, ayva, pekmez ve süt kullanılarak yapılıyor.
  • Ditme: Asma yaprağı, kıyma ve bulgurdan yapılan yöresel bir lezzet.

Kızılca’da Nerede Kalınır?

Kızılca’da kalabileceğiniz farklı konaklama seçenekleri mevcut. Köyün çevresinde farklı oteller bulunuyor. Bu oteller arasında pansiyonlar, apartlar ve butik oteller yer alıyor. Dilerseniz kısa süreli ev kiralama imkanınız da bulunuyor. Kızılca otobüs bileti satın alarak bölgeyi keşfetme şansınız mevcut.

Bus Stations in Kizilca

bus