Bus Tickets to Kircasalih

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kircasalih

CITY Edirne
PHONE CODE 0 284
LICENSE PLATE CODE 22
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kircasalih Bus Ticket

Kırcasalih, Edirne ilinin Uzunköprü ilçesine bağlı bir belde olarak haritada yer alıyor. Eski adı "Zaluf" olan bölge, tarihinde birçok millete ev sahipliği yapıyor. İçerisinde 4 adet mahalle yer alan Kırcasalih’in en önemli geçim kaynaklarının başında çiftçilik geliyor.

Kırcasalih’e varmak için çıkılan yolculukta ilk olarak otogara varılıyor. Otogardan Edirne il merkezine ulaşmak için dolmuş ve otobüs seferleri bulunuyor. Kırcasalih otobüs firmaları kapsamında ise Çanakkale Truva Turizm ve Ece Turizm öne çıkıyor.

Kırcasalih’de Gezilecek Yerler

Kırcasalih yakınlarındaki gezilecek yerler şöyle sıralanıyor;

  • Uzunköprü: Kırcasalih otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz Uzunköprü, bölgeye yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
  • Aziz İoannis Kilisesi: Kırcasalih’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan bu kilise, 1875 yılında orada yaşayan Rumlar tarafından inşa ediliyor.
  • Muradiye Camii: Sultan 2.Murad tarafından inşa edilen bu cami, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Kırcasalih’de Ne Yenir?

  • Tava Ciğeri: Tava ciğeri, Kırcasalih otobüs bileti alarak bölgeye ulaşıldığında ilk tadılması gereken Edirne yöresine özgü lezzetler arasında yer alıyor.
  • Mutancana: Haşlanmış kuzu eti ile yapılan bu lezzet, bölgede oldukça sık tüketiliyor.
  • Hayrabolu Tatlısı: Trakya’da tatlı denilince ilk akla gelen yöreye özgü Hayrabolu tatlısı, ana malzemeleri olan irmik ve tuzsuz peynirden yapılıyor.

Kırcasalih’te Nerede Kalınır?

Kırcasalih yakınlarında birçok butik ve apart otel seçenekleri bulunuyor. Bu oteller sunduğu imkanlar ile misafirlerine konforlu bir konaklama ve unutulmaz bir tatil fırsatı sağlıyor. Bölgede tatil yapmak isteyen ziyaretçiler Kırcasalih otobüs bilet fiyatlarına göz atıp diledikleri otelde rezervasyon oluşturabiliyor.

Bus Stations in Kircasalih

bus