Bus Tickets to Kaymakli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kaymakli

CITY Nevşehir
PHONE CODE 0 384
LICENSE PLATE CODE 50
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kaymakli Bus Ticket

Kaymaklı, Nevşehir’in merkez ilçesine bağlı bir belde olarak karşımıza çıkıyor. Nevşehir il merkezine 20 km mesafede bulunan Kaymaklı, yeraltı şehirleriyle meşhur. Yıl içerisinde yüzlerce turist ağırlayan Kaymaklı, Nevşehir’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Direkt olarak Kaymaklı’ya sefer düzenleyen Kaymaklı otobüs firmaları bulunmuyor. Nevşehir Seyahat, Metro ve Öncü gibi turizm firmaları Nevşehir seferleri yapıyor. Nevşehir otogarından Kaymaklı otobüs seferleri sayesinde beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaymaklı’da Gezilecek Yerler

Eski bir yerleşim yeri olan Kaymaklı’da ziyaret edilebilecek tarihi yapılar bulunuyor. Kaymaklı otobüs bilet fiyatlarını inceleyip size en uygun olanı seçtikten sonra şehrin tarihi mekanlarına gezi planlayabilirsiniz.

  • Kurşunlu Camii: 1732 yılında inşa edilen camiinin orta kısmı yay şeklini andırıyor.
  • Kaymaklı Yeraltı Şehri: Yerin 100 metre altına inşa edilen şehir, 5000 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip. 8 katlı bu eşsiz yeraltı şehri, yıl içinde birçok turist tarafından ziyaret ediliyor.
  • Uzun Ali Konağı: Tedra ve Ali’nin aşk hikayesi ile ünlenen bu konak, oldukça eski bir tarihe sahip. Şu anda restoran olarak hizmet veren bu tarihi konağı ziyaret edebilirsiniz.

Kaymaklı’da Ne Yenir?

Kaymaklı otobüs bileti aldıktan sonra şehre varıp yörenin lezzetli yemeklerini deneyebilirsiniz.

  • Sütlü Çorba: Kaynayan sütün içerisine atılan ince bulgurla yapılan bu çorba, hafif bir yemek olarak öne çıkıyor.
  • Soğanlama: Soğan ve baharatlardan hazırlanan harcın, yarım ay şeklindeki hamurun içine konmasıyla bu börek çeşidi ortaya çıkıyor.
  • Ayva Dolması: Tatlı ve tuzlunun bir arada sunulduğu bu dolma çeşidi, ayvanın içinin et ve baharatla doldurulmasıyla yapılıyor.
  • Kayısı Yahnisi: Kuru kayısı ve kuzu etiyle pişen bu yemek yörenin en lezzetli ve farklı yemeklerinden biri.
  • Kuru Kaymak: Bakır sinide pişirilen kaymağın 5 gün dinlendirilmesi ile ortaya çıkan kuru kaymak, yörenin en ünlü lezzetlerinden biri olmasıyla öne çıkıyor.

Kaymaklı’da Nerede Kalınır?

Yörede birçok otel ve butik otel öne çıkıyor. Konforlu bir tatil yaşamanıza yardımcı olacak otellerden bazıları geleneksel dekorasyona ve taş ev konseptine sahip.

Farklı illerden yapılan Nevşehir uçuşları sayesinde Nevşehir Havaalanına ulaşıp oradan Kaymaklı otobüslerine binebilirsiniz. Nevşehir uçak bileti aldıktan sonra şehirde bulunan oteller için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bus Stations in Kaymakli

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Kaymakli

bus